Wpis z mikrobloga

Mam w mieszkanku internet światłowodowy rozprowadzony koncentrykiem. Jak chodzę z routerem po mieszkaniu i podpinam się w różnych miejscach to wszystko śmiga. Kupiłem drugi router kablowy (z wejściem na koncentryk), który na moje mógłby być nawet jakąś przejściówką/adapterem byle dostarczył mi internet przewodowo w innym pomieszczeniu ze ściany do lapka. Wi-Fi w domu starczy mi jedno.

Jak skonfigurować takie połączenie? Jak drugi router po prostu podłączyłem i podpiąłem do lapka, to tylko miga biała dioda INTERNET (router ARRIS TG6441) i Internetu brak. Coś tam już czytałem o podwójnych NATach, podwójnym naliczaniu opłat przez dostawców (gadałem z dostawcą (Netia), powiedzieli że jak sobie ogarnę drugi router na koncentryk to problemów robić nie będą, ale biorę pod uwagę, że babka sama nie wiedziała o czym gada także jakby ktoś tutaj potwierdził, że nie będzie problemu z danym rozwiązaniem, to by było super), ale niestety nie znalazłem nic co by mi do końca pomogło :x

Czy jest to w ogóle możliwe? Czy w grę wchodzi tylko master-slave i muszę połączyć drugi router do pierwszego? Chcę tego uniknąć (już pomijająć, że wtedy routera nie potrzebuje drugiego, tylko sam kabel poprowadzić), bo pomieszczenia daleko, a jako że wynajem to wiercenia nie wchodzą w grę.

#internet #it #netia
  • 24
  • Odpowiedz
Not good. Jeszcze patrze, że te MoCA adaptery w ciul siana kosztują i jeszcze z tego co rozumiem 2 potrzebuje, bo jeden przy routerze a drugi tam gdzie będę chciał odbierać. A by wziął właściciel jak człowiek zamiast tego pażdzierza w ścianie modem w tym miejscu zostawił czy inny switch i normalnie ethernet w mieszkaniu rozprowadził :x
  • Odpowiedz
@KokoszkaToKurkaWodna: w sumie to chyba zostaje ci zainteresowanie się PLC, osobiście nie bawiłem się tego typu zabawkami więc nie będę się wypowiadał na temat działania tego sprzętu. Jeśli ja dobrze kojarzę to działa to w obrębie jednej fazy ale mogę pieprzyć głupoty ( ͡º ͜ʖ͡º) Robię zawodowo dużo różnych dziwnych rzeczy i mogę mylić fakty xD dlatego zawsze przed zabraniem się za robotę zerkam profilaktycznie
  • Odpowiedz
PLC? Masz na myśli PowerLine i wykorzystania gniazdek elektrycznych? Pomijając podobny problem czyli całkiem spory koszt przy zakupie pary, to dochodzi fakt, że właśnie niewiadomo jak tutaj z fazą, a elektrykiem nie jestem więc pewnie trzeba by kogoś wołać dla opinii, ale co ważniejsze to ludzie w necie narzekają na zawodność i ping, na którym mi na koniec dnia najbardziej zależy, także narazie chyba po prostu zostanę przy wifi i co najwyżej
  • Odpowiedz
Jak skonfigurować takie połączenie? Jak drugi router po prostu podłączyłem i podpiąłem do lapka, to tylko miga biała dioda INTERNET (router ARRIS TG6441) i Internetu brak. Coś tam już czytałem o podwójnych NATach, podwójnym naliczaniu opłat przez dostawców (gadałem z dostawcą (Netia), powiedzieli że jak sobie ogarnę drugi router na koncentryk to problemów robić nie będą, ale biorę pod uwagę, że babka sama nie wiedziała o czym gada także jakby ktoś tutaj
  • Odpowiedz