Wpis z mikrobloga

Mirki z #pcmasterrace #komputery potrzebuję pomocy. Spalił mi się wiekowy zasilacz, dokładnie taki Thermaltake


Nie jestem biegły w nowościach i raczej się na nich nie znam, dlatego proszę o pomoc: kupić taki sam czy jakiś inny, może mocniejszy?
Jeśli to pomoże to płyta główna to ASRock Z77 extreme 4, karta Radeon rx580, obudowa Fractal Design Define R4
  • 23
@grisha: nic nie jest wieczne, kup sobie jakiś 600 W, wystaczy do tej karty, jak chcesz mieć zapas na przyszłość przy upgrade to weź większy po prostu. Po kosztach to SilentumPC Supremo, jak jakiś lepszy to bequiet, corsair, seasonic
@grisha: 500w na luzie styknie, sam swojego czasu miałem 580 na 500watowym zasilaczu i dawało radę. Poszukaj jakiegoś Corsaira może Chiefteca, ważne żeby było markowe i miało spoko linię 12v

edit: jaki masz procesor?
@grisha: Na 12v linii jest najważniejsza moc, bo zasila procesor i grafikę, dlatego tak się mówi że im więcej na 12v tym lepiej. Prościej się nie da, poszukaj na google jak jesteś ciekawy :D

A, no i spoko jest też mieć zasilacz modularny, bo możesz sobie odpiąć niepotrzebne kable