Wpis z mikrobloga

2 pytanka
Jakie materiały do nauki polecacie dla nowicjusza? Nie mam jeszcze wybranego modułu, ale skłaniam się w strone HANA
Ile czasu oraz ile powinienem wiedzieć chcąc rekrutować na staż? Jestem perfekcjonistą i prawdopodobnie gdy zdobędę wiedzę i tak będę myślał, że wiem za mało na rekru.
#sap
  • 8
@zxc21: SAP HANA to baza danych, na której działa SAP S/HANA, a SAP S/4HANA cały produkt w stylu ERP. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli jeszcze myślisz nad modułem SAPa to najłatwiej zacząć w takim, który jest zbliżony do profilu pracy/studiów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby uczyć się takich, które po prostu Cię interesują.
Materiały możesz szukać na openSAP, SAP PRESS (płatne książki) lub innych mniej
@Kokos: każdą wade da się przezwyciężyć, tutaj chodzi o pewien stopień znajomości tematu. Nie chce być jak typowy aplikant javy po bootcampie.
@zxc21: Nikt na staż w SAP-ie nie będzie od Ciebie wymagał jakiejkolwiek znajomości SAP-a. To zupełnie inna technologia, nie uczą tego prawie na uniwersytetach. Do tego potrzebna jest często znajomość procesów biznesowych (zależy od tego, co się robi w systemie). Może aplikować od razu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zxc21: Problem w tym, że nowicjusz ma trudniej. Dostęp do systemu jest ograniczony. Możesz popatrzeć na openSAP.com i na developers.sap.com (ale to drugie to już wyłącznie sprawy techniczne).