Wpis z mikrobloga

#mirbud zakończył budowę lotniska w Radomiu.
Najpierw wyburzono poprzednie mniejsze lotnisko, które ogłosiło upadłość - budował je przez 2 kadencje prezydent z PiS xD Po przegranych wyborach został posłem.
Teraz pozostało dotrzymać wieloletnią obietnicę wybudowania ekspresówki łączącej #lubin - #radom - #lodz (nic poza kontrowersjami i aferami nie dzieje sie od 8lat) oraz podnieść prędkość taboru kolejowego na trasie #warszawa - #radom (wszystko gotowe, ale od wielu miesiecy brakuje stacji transformatorowej)
https://www.cozadzien.pl/radom/zakonczyla-sie-budowa-terminalu-radomskiego-lotniska/87670
#gielda #polityka #lotnictwo
widmo82 - #mirbud zakończył budowę lotniska w Radomiu.
Najpierw wyburzono poprzednie...

źródło: comment_1670325511UcVqvpunJayIbu65nqSeB5.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@Leniek: LOT już sprzedaje bilety na połączenia do CDG, Kopenhagi i Rzymu, podobnie jak biura podróży na czartery na lato 2023. Radziłbym dać sobie spokój, bo kompromitujesz się w każdym komentarzu niedoinformowaniem. xD
  • Odpowiedz
@widmo82: podróż z Radomia do Waw publicznym transportem to 2h. Lot sprzedaje bilety do cdg, cph i rzymu (nie wiem które lotnisko) z nastawieniem na loty dla polusów pracujących we Francji czy Danii, Rzym może być turystyczny. Patrząc po godzinach lotów to biznesówka nie ma sensu. Lot ofc to robi bo tak im Sasin nakazał, a skoro to państwowa spółka to nie mają nic do gadania. Pytanie jakimi samolotami będą latać
  • Odpowiedz
podróż z Radomia do Waw publicznym transportem to 2h.


@jaras2: tak jak napisałem wyzej, musi się to poprawić. Na linii kolejowej nic sie nie dzieje, brakuje finalnej inwestycji by podniesc predkosc do docelowej projektowej. Tak samo odcinek od Tarczyna przez Lesznowole do Warszawy (może przejezdnosc bedzie pod koniec 2023) no i oczywiscie Łódz=Radom=Lublin.
  • Odpowiedz
@jaras2:

podróż z Radomia do Waw publicznym transportem to 2h


W przyszłym roku planowane jest podniesienie standardu prędkości na linii kolejowej nr 8 do 160 km/h, dzięki czemu pociągi Intercity z Wawy Zachodniej do dworca głównego w Radomiu będą jechać krócej niż godzinę. Poza tym planowane jest zbudowanie nowego przystanku PKP Radom Wschodni, skąd autobusy miałyby na lotnisko 2 kilometry, ale do tego raczej daleko.
  • Odpowiedz
W przyszłym roku planowane jest podniesienie standardu prędkości na linii kolejowej nr 8 do 160 km/h


@Lolenson1888: przyszły rok jest za 25 dni xD
jak napisał @widmo82 nic się tam szczególnego nie dzieje, a obecnie chyba cała para kolejarzy idzie w przebudowę linii w Warszawie.
tak serio to mam taki dziwny stosunek do tej inwestycji, mamy w ciul lotnisk w PL, stoją mało używane, ciężko mi sobie wyobrazić że takie ogromne
  • Odpowiedz