Wpis z mikrobloga

@TheDarkSideOfTheMoon: Co roku próbują i co roku się nie udawało im tego wprowadzić. Jeszcze nie przeszło, ale podobno tym razem przejdzie, bo nie ma żadnych protestów. Rozmawiałem z jedną Indonezyjką i mówiła mi, że seks bez małżeństwa jest i tak w jakiś sposób jest nielegalny, a większe hotele płacą łapówki policji żeby nie robiła nalotów.

Ciekaw jestem jak wpłynie to na biznes na Bali ( ͡° ʖ̯ ͡°
Ciekaw jestem jak wpłynie to na biznes na Bali ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@systemluster: Trzeba tu podkreślić jedną rzecz, która jest pomijana w zachodnich mediach. Seks pozamałżeński nie będzie ścigany przez policję z urzędu, a tylko i wyłącznie na wniosek męża lub żony, która będzie musiała udowodnić niewierność swojego partnera. Tak więc nikt nie będzie robił nalotów w hotelach na Bali, no chyba że sam zgłosisz swoją
Fajnie by było. Skąd masz takie informacje?


@systemluster:

In the implementation of this crime, the new article will apply if there is a report from the husband or wife of the perpetratorof adultery or the parents of their children who are not bound by marriage.

https://coconuts.co/jakarta/features/rkuhp-indonesias-proposed-new-criminal-code-has-a-conservative-slant-but-should-we-be-worried/

I jak jest teraz z tym płaceniem łapówek przez hotele żeby policja nie robiła nalotów?


@systemluster: Wiesz czego dotyczą te naloty? Często zdarza