Wpis z mikrobloga

#mqtt #domoticz #homeassistant #smarthome #nodered
Co ile musicie serwisować wasze domy? Czy wkurza was powolne ładowanie interfejsu HA. Albo czy dostajecie update i system wam się sypie przez co musicie zrobić reinstall lub reinstall z downgrade . Czy wgl zdarza się wam coś takiego? Ile zabiera czasu wam serwisowanie systemu w domu? Ogólnie co was najbardziej wkurza w tych systemach. I powiedzmy, że serwer się sypie co wtedy z wszystkimi urządzeniami podpiętymi. Jak się zachowują i czy wgl. wtedy są jakkolwiek przydatne? . Z jakich systemów korzystacie? Czy widzicie zapotrzebowanie na lepsze systemy na rynku niż obecne?
  • 8
Proponuję skontrneryzowany HA. Ostatnio kilka dni temu robilem upgrade kernela na malince i wywalilo mi wszystkie obrazy dockerowe. Doslownie zmiotlo wszystko. Odzyskanie zajelo mi kilka minut - minut a nie sekund tylko dlatego bo obrazy zaciagaly sie chwile.
Co ile musicie serwisować wasze domy?


@kamil-struzek: zdefiniuj "serwisować.
- awaria powodująca, że coś nie działa? Raz, z rok temu zawisił się serwer, po restarcie wstało samoistnie, nie mam pojęcia o co chodziło, z logów nie wynikało.
- awaria powodująca, że coś się źle bądź wcale nie pokazuje na pulpicie? To niestety dość regularnie, zwykle wynika z jakiejś aktualizacji, zwłaszcza integracji z HACS. Ale i regularnie nie znaczy, że co todzień
@kamil-struzek jeżeli chodzi o HA to używam go do dashboardu i automatyzacji, przełączniki zigbee są bezpośrednio sparowane ze światłami. W razie całkowitej awarii systemu światła działają niezależnie. Jeżeli chodzi o awarie to miałem jedną po aktualizacji, z braku czasu na szukanie rozwiązania przywróciłem kopie z przed godziny. Poczekałem na następny numerek aktualizacji i wtedy już przebiegło to poprawnie. Jeżeli chodzi o ładowanie dashborda to nie mam z tym żadnych problemów. Home assistant