Wpis z mikrobloga

Bardzo sobie cenię kanał "Nie wiem ale się dowiem". Widzę, go jako bardzo neutralny, obiektywny w przekazie. Dobrze, że ktoś z takiej postawy zrobił biznes. Ale to jak dziś ten kanał wpasował się w robienie dobrze wykopkom bardzo mnie zaskoczyło.

Zaraz będzie płacz, że oglądam Nitra i pewnie mi imponuje obrażanie na omegle dzieci... No nie. Uważam, że Nitro to kawał przychlasta, robił rzeczy głupie i złe. Widziałem kiedyś jakiegoś szota z jego matką. I to co powiem jest dość grube. Ale odniosłem wrażenie, że ta kobieta sama może mieć jakiś problem z banią i w dużej mierze odpowiadać za skrzywienia Sergiusza.

Od dawna wiadomo, że aby przypodobać się na wypoku wystarczy pocisnąć komuś kogo wykop aktualnie też ciśnie. Od razu jest "plusujesz - szanujesz itd". Na samą zapowiedz filmu wypadło chyba ponad 1k łapek xD

O co przykładowo można doczepić się w tym filmie:

1. Tragiczna miniatura Nitra z rogami jako diabła i sugestia, że jest definicją toksyczności. Robienie z kogoś takiej kukły samo w sobie już jest mega toksyczne. Wchodzenie w rolę sądu nad kimś, bo akurat da się to zmonetyzować to już wyższa forma wyrachowania.

2. Całkowite pominięcie tematu Nitro vs. Muran + Wykop. Wykop celowo dla zabawy truggerował i trollował Murana na Nitra żeby robić dym. Wyciągano brudy raz słuszne jak akcje z omegle, a raz nie słuszne jak ojcostwo Nikodema. Ludzie zza monitorów mieli zabawę w podpalacza.

3. Pominięto także fakt, ze nagonka na Nitra przerodziła się nie kontrolowane jechanie po Sandrze, Nikodemie i Takefunie. Na wykopie można było nazywać Sandrę np. ku*wą bo "skoro Nitro obrażał komuś mamę, to my możemy obrażać matkę jego dziecka".

4. Wykopki pisali wprost, że chcą dla zabawy #!$%@?ć Nitra, chwalili się szczuciem do Murana, tworzeniem kompilacji sprzed lat, bo teraz stało się to chwytliwe.

5. Jak dla mnie powyższe wątki zostały pominięte w filmie bo jak nie chce się oberwać od wypoku to nie można dopuścić się żadnej jego krytyki. Prove me if I'm wrong.

6. W filmie pada przekonanie, że jeśli dzieci oglądają Nitra to będą takie same. Normalizacja złych zachowań jest szkodliwa społecznie. Ale nie działa to tak jakby chcieli ludzie moralizujący na nitrze. Jakoś popularność GTA przez lata nie zaowocowała wzrostem strzelanin na ulicach. Pamiętam inwazję rapu sprzed 20 lat. Wszystkie dzieci ekscytowały się piosenkami o narkotykach i brudnych dziwkach. Jakiś promil ludzi obrócił te teksty w swoje życie i to nie z powodu tych piosenek, a życia w patologicznych środowiskach.

7. Dużo osób teraz będzie uprawiać moralizatorstwo na Nitrze, a jednocześnie akceptujemy akcje typu Fagata. O Fagacie to już nie wolno źle mówić "bo to było dawno, a Fagata źle się z tym czuje". To jak Fagata z tą drugą opowiadają dzieciom ile lodów zrobiły itd. nie jest już szkodliwe w żaden sposób dla 13 latków. Czy na pewno chodzi tu o troskę o młodzież? Czy może zwyczajnie można się wyżyć na Nitrze pod "słusznym pretekstem", a potem dla przyjemności pooglądać szony?

8. Rozbawia mnie ta plansza z jutuberami którzy zrobili po ZERO filmów o Nitro. Youtuberzy to nie prokurator, który z urzędu ściga przestępców... Najlepsze jest sugerowanie, że Psycholoszka nie nagrywając filmu o Nitro zapewne akceptuje jego zachowania poprzez brak reakcji. Szkoda, że ona zawsze jest jako jedna z pierwszych gotowa jechać na YT "złych facetów". Może zwyczajnie youtuberzy, którzy rozpoczęli działalność później niż te filmiki z omegle nie słyszeli nawet o tych akcjach, albo nie koniecznie czują potrzebę rozgrzebywania czegoś z przeszłości?

7. Pada stwierdzenie, że youtuberom nie opłaca się krytyka Nitra. Mam kilka zastrzeżeń... Czy autor przeoczył dramę z Boxdelem, która aktualnie miała miejsce? Pada nawet hasło FAME MMA przecież. Czemu autor filmu nie zrobił filmu komentującego Nitro, gdy występki Nitra miały miejsce? Nie opłacało się robić tego filmu w czasie, gdy nie było nagonki na Nitra? Nie opłacało się ryzykować konfrontacji w czasie, gdy ludzie klepali Nitra za jego patologię po plecach?

8. W filmie ciągle pada jakieś zdanie troski o młodzież. W Internecie obecnie znajdzie się dużo więcej zagrożeń niż shoty z Nitrem sprzed kilku lat. Czemu normalizowana patologia z gal freakowych nie jest już zagrożeniem? E-sześćdziesiątki, E-gity, E-konfidenci itd już są spoko? Czy może trochę ryzykowne jest krytykowanie w przestrzeni publicznej tych gal? Już był jeden procesik za nazywanie FAME patologią. O wylewającej się zewsząd seksualizacji dzieci, zwłaszcza dziewczynek, nikt nie wspomni.

Film jak dla mnie w 80% jest uderzeniem w modną obecnie postawę. Zwyczajna koniunktura pod dobrze brzmiącym pretekstem, z jednoczesnym olewaniem większych problemów. Dla wszystkich pytających "czy akceptujesz obrażanie dzieci na omegle" mam jedno pytanie? Co wy realnie zrobiliście poza sraniem komentarzami, w tej jakże ważnej dla społeczeństwa sprawie?

#famemma #nitro
  • 58
@pafeo:

1. Czemu po części? Bo głupio przyznać, że jakiś argument na Nitra jest nie trafiony?
2. Film jest nagrany na fali popularności obecnego hejtu na Nitra. Warto więc przyznać jaka jest geneza tego wszystkiego. Ale głupio o niej powiedzieć bo nie jest ona do końca czysta.
3-4. w dużym uproszczeniu jak powyżej.
5. Jeśli już to nie nt. wykopu, a autora filmu
6. Aha... widzę, że jesteś specjalistą
7. To
nitro ty myslisz ze ten kanal zrobil ten filmik tylko dla wykopu? Oni dostają po 1k like pod wiekszością zapowiedzi.


@Buuuu: Pisanie do mnie "per nitro" tylko dowodzi standardów z wypoku xD

Po drugie oczywiście, że film nie jest tylko dla wykopu. Wykop ma ubaw i satysfakcję, ze "dopięli swego", "utarli nitrowi nosa", "pokazali nitrowi, że mogą więcej niż on". Reszta ludzi oglądających to potraktuje materiał jako rzeczowy, kompletny, aktualny bo