Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Widzę, że niektórzy tu próbują bronić całej sytuacji gadaniem, że "nie ma się co bać bo to nie to wojsko co kiedyś, teraz nie ma już żadnej fali". Owszem, ale czemu ta fala zniknęła? Bo zniknął przymusowy pobór i zostały tylko jednostki które chcą tam być z własnej woli, więc można powiedzieć że im w jakimś stopniu zależy. Wraz z powrotem przymusowego łapania ludzi z ulicy do wojska (nawet jeśli to tylko 30 dniowe ćwiczenia), oprócz informatyków 15k, lekarzy, prawników, wróci tam też patusiarnia niekształcona która będzie chciała dać upust swoim neandertalskim instynktom i pokazać dominację w stadzie. Popatrzcie sobie na to znalezisko z głównej gdzie patusy ciężko pobiły człowieka tylko dla tego bo coś im się nie spodobało. Co wam daje pewność, że na te ćwiczenia nie traficie z podobną patologią, która sprawi, że te 30 dni zamieni się w piekło?

https://www.wykop.pl/link/6929937/skatowal-mezczyzne-kazal-calowac-buty-grozil-zakopaniem-bo-obrazil-jego-bmw/

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638dc7f05adff1f3a51a1f2f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: wszystko zależy od tego, czy kadra będzie "silniejsza" od tych patusów. A mam powody podejrzewać że tak będzie, bo dziś wojskalo kadrowe jest zupełnie inne niż wtedy i będą trzymać porządek na zupełnie innym poziomie.
  • Odpowiedz
@bubki: właśnie tez się zastanawiam o co im wszystkim chodzi, przecież obdukcja, wskazanie winnych, a jak przełożony nie zareaguje to przecież i on będzie sądzony …
  • Odpowiedz
Owszem, ale czemu ta fala zniknęła? Bo zniknął przymusowy pobór i zostały tylko jednostki które chcą tam być z własnej woli, więc można powiedzieć że im w jakimś stopniu zależy.


@AnonimoweMirkoWyznania: myślę, że histeryzujesz. Fala była pokłosiem sowietyzacji Polski. To stamtąd przyszła i tam ciągle ma się dobrze. Polska wróciła tam, gdzie jej miejsce czyli do kultury zachodniej. Profesjonalizacja armii nie zostawia pola na takie zabawy. Ok, nawet na Zachodzie zdarzają
  • Odpowiedz