Wpis z mikrobloga

@MasterOf8:

no a po tym "szkoleniu" to jak to zrobisz? Bedziesz strzelac z pistoletu na kulki, czy kopac dol aby Cie nie znalezli? xD


będziesz miał np. przeszkolenie strzeleckie. Wiesz jak strzelać z beryla ?
@Takinickk: szkolenia strzeleckie można zrobić w jeden weekend. Właśnie o to chodzi że wyciągają Cię na miesiąc z roboty czy działalności żeby niewiadomo czego uczyć. A na koniec przysięga i od tego momentu stajesz się częścią rezerwy którą mogą wezwać na przymusowe ćwiczenia co kilka miesięcy. Ja podziękuję, jest dużo chętnych do wojska zawodowego ale wielu z nich nie biorą.
@Takinickk: to że nie chce jeździć na szkolenia co kilka miesięcy już ma mnie zmusić do wyjazdu z kraju? Po to mamy wojsko zawodowe, rezerwę dla chętnych żebym tego nie musiał robić. Jeżeli chcesz się przeszkolić to drzwi do WKU są zawsze otwarte. Ja bez wojska umiem strzelać bronią krótka i AK, nie trzeba wyciągać ludzi z roboty a i tak w momencie wojny tak wyszkolony oddział nie przedstawia o wiele
Nie wiem o co tyle strachu w #obowiazkowecwiczeniawojskowe. Tu chodzi o przeszkolenie w razie napaści nieprzyjaciela ? Jak przyjadą do twojego domu i będą chcieli wejść to jak obronisz swoją rodzinę ? Pokażesz bilet na samolot i powiesz, że zaraz wylatujesz i niech biorą co chcą ?


@Takinickk: Jak przyjdzie wróg to mu wręczysz dyplom ukończenia, bo bronić się i tak nie będzie czym. Ty z innej planety, bo widać,
Tu chodzi o przeszkolenie w razie napaści nieprzyjaciela ? Jak przyjadą do twojego domu i będą chcieli wejść to jak obronisz swoją rodzinę ?


@Takinickk: czyli mówisz, że na wzór szwajcarski każdy przeszkolony dostanie broń do domu i miejsce w schronie dla swojej rodziny, a polscy obywatele będą zorganizowani w konkretne jednostki i w razie wojny każdy będzie wiedział co ma robić? A nie będzie to miesiąc kompletnego lecenia w #!$%@?
@aresius:

Dostaniesz przeszkolenie z siedzenia na świetlicy, oglądania filmu o wojsku, pogadanki i zabijania nudy. Ludzie już wcześniej bywali na takich szkoleniach i wiem jak to wygląda.


Dawno temu byłeś na szkoleniu rezerwy ?
A na koniec przysięga i od tego momentu stajesz się częścią rezerwy którą mogą wezwać na przymusowe ćwiczenia co kilka miesięcy.

@potatolot: Jesteś w błędzie. Zgodnie z treścią Ustawy o Obronie Ojczyzny już po kwalifikacji wojskowej jesteś częścią rezerwy pasywnej i można Cię wzywać na ćwiczenia do 90 dni w roku. Po przysiędze nadal jesteś częścią rezerwy pasywnej i można Cię wzywać do 90 dni w roku, więc nic się nie