Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
Odbierałem dziś paczkę z paczkomatu InPost. Była kolejka 2 osoby, ja trzeci. Gość wpisuje ręcznie i coś nie może wpisać, no to cyk otwieram paczkę z aplikacji i idę do skrytki. W tym momencie gosc dochodzi do niej jednak pierwszy i chwyta moja paczke. Probuje mu wytlumaczyc, ze paczka nalezy do mnie jednak mowi, ze przeciez on byl pierwszy i to na pewno jego paczka. Nie chcialem sie sie juz wyklocac, bo brakuje mi pewnosci siebie. Co robicie w tej sytuacji mirki, myslicie ze warto dzwonic na infolinie InPost?

#inpost #paczkomaty #pytanie #kiciochpyta #anonimowemirkowyznania
  • 66
@Snurq: Taki protip - jak widzisz ułomnych ludzi przy paczkomacie typu boomerzy albo ludzie wykluczeni technologicznie to idziesz na spacer, do sklepu i wracasz jak ich nie ma. Ewentualnie możesz im pomóc, ale w sporo razy jak zdalnie otwieram to oni zaczynają właśnie takie akcje jak twoja. W tym kraju jest sporo ciemniaków i nie ma sensu z nimi się barować. Najlepiej unikać. Zdalnie otwierać jak nikogo nie ma.
@Snurq: Jak otwierałem paczkomat raz, miałem do odbioru przewód USB o wartości 15 zł i router za ponad kafla. Przy paczkomacie stała baba i otwierała skrytkę ręcznie, na ulicy obok stało auto, odpalone.

Otworzyłem swoje skrytki zdalnie, baba podeszła i zapytała czy jej tabletek do zmywarki nie zabrałem. Paczkę z routerem trzymałem mocno pod pachą, a kopertę luźno. Mówię kobiecie, że na pewno nic Jej nie wziąłem.
Jak pokazywałem na telefonie
Nie chcialem sie sie juz wyklocac,


@Snurq: Ale o co się wykłucać? Patrzycie razem na etykietę i sprawdzacie numer telefonu, nie każdy ogarnia, że można otworzyć skrytklę zdalnie a tu widać, że typ nawet z kodów qr nie korzysta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Snurq: Miałem już kilka razy taką sytuację, pokazujesz gościowi numer telefonu na paczce i się rozchodzicie, a później sobie śmieszkujesz z debila ( )