Wpis z mikrobloga

Czy to, że nad mieszkaniem w nowym bloku nie znajduje się mieszkanie o identycznym rozkładzie, lecz po połowie fragmenty 2 innych to duża wada? Problemem może tutaj być większy hałas? Nie wiem jak dźwięk roznosi się to przez podłogę/sufit.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #mieszkania

Czy jest to duża wada?

  • Tak 16.7% (3)
  • Nie 83.3% (15)

Oddanych głosów: 18

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@3PiO7: nie ma reguły. najgorszy problem powodują tandetne dudniące panele podłogowe, które kładzie się chyba w 90% mieszkań xD teraz pierwszy raz wynajmuje mieszkanie, w którym są poprawnie położone i nie dudnią. ale nie mogę tego powiedzieć o wszystkich sąsiadach...
  • Odpowiedz
@3PiO7: w poprzednim bloku gdzie mieszkałem, to cała klatka była identycznych mieszkań, które były też nad sobą równo w pionie itp itd....to był najgorszy akustyczny koszmar, a duży wpływ miał na to właśnie ten identyczny rozkład. a druga część to właśnie w każdym najpodlejsze panele podłogowe i ściany między mieszkaniami zamienione w ser szwajcarski
  • Odpowiedz
@villager: to wynika bardziej z oszczędzania na materiałach czy z niepoprawnie ułożonej podłogi? Bo chyba pod każde panele wrzuca się jakieś maty czy "pianki" mające zadbać o akustykę. Nie wiem jednak jaka jest dysproporcja między tańszymi/droższymi rozwiązaniami.
  • Odpowiedz
@3PiO7: dobre podkłady chyba też kosztują :) prawie cała klatka była robiona dla "inwestorów" "pod wynajem", więc mieli to w dupie że będzie dudnić.

wiem że jakieśtam podkłady były, ale widocznie za cienkie i zbyt tandetne - a same panele podłogowe znalazłem później w promocji w castoramie :) najgorszy syf
  • Odpowiedz
@3PiO7: aha, no i jeszcze potrafiły nieproporcjonalnie mocniej dudnić w niektórych miejscach, co sugeruje dalszą fuszerkę. np. w okolicy łóżka które oddziaływało swoim ciężarem
  • Odpowiedz