Wpis z mikrobloga

Jakie widzicie szanse na poprawę polskiej piłki w perspektywie na przykład 10-letniej? Ja w ciągu 2-3 lat liczę na to, że Raków i może inne polskie drużyny zaczną grać lepiej w pucharach, dzięki czemu może poziom polskiej ligi się podniesie, a w dłuższej perspektywie mam nadzieję, że tacy ludzie jak Piszczek, Lewandowski wezmą się za trenerkę i zmienią tę "polską myśl szkoleniową".

#mecz #mundial #reprezentacja #pilkanozna
  • 20
@Dawidk01 Lewy to prędzej w jakąś agencje pilkarska a nie trenerkę pójdzie. Po co się męczyć i spinać. Raków faktycznie jest od kilku sezonów jakąś iskierka nadziei, a wiem trochę z drugiej ręki jakie tam jest podejście do scautingu i danych. Natomiast czy coś się zmieni...nie. raz na 5-10 lat trafi się jakiś piłkarz europejskiego formatu a tak to będziemy pompować balonik i #!$%@? grać. Za duży beton jest w polskiej piłce
@Dawidk01: Największa szansa to wykorzystanie owoców masowej emigracji po wejściu do Unii, powinno nam się pojawić kilka perełek wyszkolonych od zera w Anglii czy innej Holandii, tylko trzeba ich powyłapywać zanim zostaną zagarnięci przez te kraje. W piłce klubowej pewnie nic się nie zmieni, dalej będziemy mieli tylko pojedyncze przebłyski w postaci wyjścia z grupy LKE. Poziom ligi trudno będzie podnieść, bo każdy utalentowany zawodnik jak najszybciej wyjeżdża za granicę, a
@Dawidk01: Już i bez tego ma dobry biznes + kupę kasy. Po co ma się pchać w trenerkę? Zostanie selekcjonerem, polska reprezentacja nie ujedzie i wszyscy będą po nim jechać, jak po łysej kobyle. Szkoda nerwów.
@Towarzysz_Pawulon: a na jakiej podstawie stwierdzasz, że trener Lecha jest najlepszy w Polsce? Życzę Lechowi jak najlepiej zwłaszcza w pucharach, lubię ten klub za promowanie wielkiej ilości coraz ciekawszej młodzieży.
Ten chwilowy sukces Rakowa trwa już szósty rok jeśli dobrze liczę. Papszun od wejścia do Eklapy jest też zdaje się najlepiej punktującym trenerem w Polsce, a jego klub gra ofensywną i powtarzalną piłkę. Wypromował do reprezentacji ludzi grających na trzecim poziomie
@Towarzysz_Pawulon: a jak zdejmiesz różowe okulary, to Lech był o włos od odpadnięcia z tej LKE w wyjątkowo frajerski sposób męcząc się z Hapoelem i Austrią, trafił też do niej po kompletnej kompromitacji, 1:5 w Karabachu. W lidze miał tak świetne momenty, że dosyć głośno przebąkiwano o zwolnieniu van den Broma. Nazywanie go najlepszym w Polsce jest zwyczajnie głupie. Świetny start w pucharach miał też Żuraw.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@InspektorDupa:

W lidze miał tak świetne momenty, że dosyć głośno przebąkiwano o zwolnieniu van den Broma.


Tylko Janusze na facebooku chcieli, ja byłem cały czas za nim

a jak zdejmiesz różowe okulary, to Lech był o włos od odpadnięcia z tej LKE w wyjątkowo frajerski sposób męcząc się z Hapoelem i Austrią


Dwa punkty przewagi, najmniej straconych goli w grupie, nie byli wcale o włos

trafił też do niej po kompletnej