Wpis z mikrobloga

Drugi problem z XTB.

Czytałem gdzieś niedawno, że XTB miał być w końcu podłączony "prawidziwie" pod systemy GPW, co oznacza, że zlecenia będą lądować w systemach GPW i akcje będą przetrzymywane w KDPW.

Natomiast teraz widzę, że nawet nie da się składać zleceń oczekujących, gdy rynek jest zamknięty (WTF).

Ktoś kojarzy temat?

#gielda
  • 12
pod systemy GPW, co oznacza, że zlecenia będą lądować w systemach GPW i akcje będą przetrzymywane w KDPW.


@markier: Czyli oni nadal tego nie mają? Kupujesz papiery i nie ma zapisu w kdpw?
@DJ007: Na razie żadnego papiera z GPW u nich nie kupiłem. Rozglądam się.

Mam u nich 4 stocki z USA za niewielkie pieniądze i trzepię trochę futures na nasdaq/fx.
@markier tak, nie da się - co nie oznacza, że braku akcji zapisanych w KDPW. Po prostu nasz rynek nie funkcjonuje, jak np NASDAQ w notowaniach między sesjami - możesz złożyć zlecenia oczekujące wtedy gdy rynek jest otwarty, od 8:30

Generalnie to wynika z genezy istnienia XTB, to nie jest stricte broker pod akcje, ich głównym klientem/targetem są gracze forexowi, kontraktowi. Pokazują to w raportach, a dwa to po prostu powstali lata
@Boyyo: Jeszcze nic nie kupiłem z GPW tam a już zakładasz, że bez dowiedzenia się zacznę to robić.

Mam doświadczenie z innymi brokerami operującymi na GPW (npm makler ING lub makler mBank) i w każdym z nich mogłem składać zlecenia oczekujące w dowolnym momencie dnia i nocy.
spoko, spoko - po prostu to nic nie zmienia, wskakują do karty zleceń i tak o 8:30.


@Boyyo: Ja to wiem ale UX jest lepszy. Nie będę sobie budzika na 8.30 nastawiał żeby zlecenie wystawić, kiedy akurat pomysł na nie przyszedł mi teraz :P

Powodzenia, wybacz za zbyt ofensywne podejście xD


Trochę się zaczynam przyzwyczajać do różnić w odpowiedziach między wykopem a redditem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@markier haha, tak - tutaj rzeczywiście jest forum bankiera, źle założyłem.

Porada o którą nikt nie prosił - jeśli pomysł na zlecenie zakupu akcji jest tak genialny, że trzeba to zrobić w nocy - to zapewne nie jest genialny i lepiej o 10 bez emocji to przemyśleć i złożyć wtedy.
@micomak: Skoro to problem z dupy to możesz go pominąc i scrollować dalej. Nic nie wnosisz do tematu, jedynie potwierdzasz to co mówię o jakości wykop vs reddit.

Porada o którą nikt nie prosił - jeśli pomysł na zlecenie zakupu akcji jest tak genialny, że trzeba to zrobić w nocy - to zapewne nie jest genialny i lepiej o 10 bez emocji to przemyśleć i złożyć wtedy.


@Boyyo: Doceniam troskę