Wpis z mikrobloga

A gdyby tak wprowadzić podatek że jedna osoba nie może kupić mieszkania częściej niż raz na dwa lata inaczej zapłaci 50% wartości nieruchomości jako dodatkowo doliczony podatek?
Obeszłoby się katastralny i jednocześnie chyba zamknęłoby się temat zwykłych ludzi którzy kupują mieszkania dla dzieci czy jako formę przechowywania kapitału ewentualnie okazjonalnych fliperów co remontują sami mieszkania i sprzedają jako formę dorobienia a nie głównego zarobku.

Ale i tak wiem że państwo nic nie zrobi, ludzie się nie zgodzą finalnie dwudziestoparolatkowie zostaną z niczym bo nigdy nie nadgonią rosnących cen i nigdy nie uda nam się uzbierać gotówki na mieszkanie, możliwe że nawet nie uda nam się nawet zebrać wkładu własnego szczególnie teraz w kryzysie kredytowym.

Zostanie nam przymusowy wynajem przez 10-20 lat i liczenie że się coś zmieni.

#przemyslenia
  • 10
@Zoyav: boli mnie że przez sytuację ekonomiczną nigdy nie będę miał szansy na kupno swojego mieszkania

I nie podoba mi się że ktoś wykupuje całymi partiami na raz mieszkania a potem wszystko idzie na wynajem, a ogólny wynajem nie spada tylko ciągnie rośnie (w sensie czynsze)
@Zoyav: No właśnie jest co do tego, bo mieszkania to nie bułki ze sklepu że ich nie zabraknie.
Czemu nie lokujesz swojego kapitału w złoto tylko w mieszkania? Jak by bolało cię to że możesz kupić tylko jedno mieszkanie raz na 2 lata?
No właśnie jest co do tego, bo mieszkania to nie bułki ze sklepu że ich nie zabraknie.


@Uuroboros: nie zabraknie, to niemożliwe, dużo ludzi sprzedaje mieszkania/domy, matka i wujek teraz sprzedają dom po dziadkach

Czemu nie lokujesz swojego kapitału w złoto tylko w mieszkania?


bo wartości mieszania nie spada

jedyne co by mogli wprowadzić pod kątem nieruchomości, to ograniczenia odległościowe co do budowania nowych bloków, dla komfortu mieszkańców, żeby sąsiad ci
: ty tak nie broń bogoli, bo nigdy jednym z nich i tak nie będziesz xD


@Kotouak: nie bronię bogoli, uważam tylko, że każdy ma sobie prawo kupować co chce, ale jak zwykle biedaki mają ból odbytu, bo jakim prawem ktoś ma może być bogaty, brakuje tu jeszcze tekstu "mieszkania prawem, nie towarem" XD