Wpis z mikrobloga

Witam, używa ktoś Zamberlan Expert pro gtx rr co powiecie o tych butach? Szykuje się na moją pierwszą zimę w Tatrach i szukam butów. Widziałem dobre opinie o Zamblerach jak one spisują się na podejściach, i takich szlakach jak np. Czerwone Wierchy? W przyszłości myślę o Tatrach Wysokich i może Alpach. Myślałem też nad Zamberlan Baltoro GTX. Może polecacie inną markę i modele? #tatry #alpy #gory #trekking #wspinaczka
  • 9
@WojowniczyKamil: te buty to są pod pełne automaty z tego co dobrze pamietam. Kupiłem ostatnio ten model na 8a, ale odesłałem. Wybrałem Scarpa Ribelle HD z uwagi właśnie na to, że półautomaty będą zdecydowanie lepszymi butami ze względu na różnice w wadze butów. O ile faktycznie nie potrzebujesz mieć pełnych automatycznych raków (a raczej nie potrzebujesz) to nie widzę sensu pchania się w tak masywne buty jakimi są te zamberlany przynajmniej
@WojowniczyKamil: Jeszcze nie testowałem niestety, dopiero będę jechał testować niedługo w Pieninach i Gorcach. Przymierz sobie te buty, moje odczucie było takie, że po 5 minutach miałem ich dość mając je na stopie, nie wyobrażam sobie jakbym miał w nich zrobić nawet 5km - tak były niewygodne.

Te Scarpy jak podejdą to zabieram w Tatry też po nowym roku, właśnie z podobnym przeznaczeniem jak ty szukasz czyli Tatry zachodnie i temu
@WojowniczyKamil: Mam Zamberlany Baltoro GTX. Super wygodne i solidne buty. Chodziłem trochę zimą po Tatrach i byłem zadowolony. Raki półautomatyczne siedziały bardzo sztywno i były wygodne w obsłudze w rękawicach. But co prawda nie jest ocieplany, ale nogi mi nie przemarzły mimo nawet 8h na szlaku. But jest jednak dość wąski wiec weź to pod uwagę wybierając rozmiar. Na niższe góry/łatwiejszy teren bym ich jednak nie polecał. Za sztywne na prosty
@WojowniczyKamil:
Ja na Twoim miejscu jeśli sie nie wspinasz/nie planujesz wspinac zima w gorach to kupowanie butow pod raki automatyczne troche mija sie z celem. Te buty sa mega twarde i jedynie bedziesz sie w nich meczyc na szlakach. Ja na Twoim miejscu poszedlbym w buty pod raki polautomatyczne, a jaki model to juz dobierz sobie do stopy :) Przy przymierzaniu pamietaj aby miec docelowy zestaw skarpetkowy, bo inaczej mozesz miec
@WojowniczyKamil: Sam but ludzie bardzo chwalą, natomiast jest dość ciężki i sztywny, jeżeli nie planujesz Alp, Kazbeku czy Elbrusa to może to być przerost formy nad treścią. Na tatry spokojnie wystarczy coś lżejszego jak Ribelle czy LS Aequilibrium. Przede wszystkim przymierz w sklepie.