Wpis z mikrobloga

Mam telewizor PHILIPS 65PUS7855 i niestety miewa on problemy z wyświetlaniem filmów w formacie MKV. Teraz większość treści jest w MKV więc chciałbym jakoś rozwiązać problem.

Film potrafi sie zaciąć i wrócić do menu głównego, trzeba przeskakiwać uszkodzoną scenę jeśli chce się dalej oglądać. Kolejne aplikacje na android tv niewiele zmieniają.

Czy ktoś z Was miał podobny problem?

Ewentualnie jak najlepiej ominąć soft philipsa? Chromecast i strumieniowanie z komputera? Jakaś inna przejściówka? Komputer stoi w innym pomieszczeniu, więc HDMI odpada.

#philips #telewizory #android #androidtv
  • 9
@orzeszkiziemne: ja mam stary telewizor, żaden tam smart tv. Podłączyłem do niego terminal HP t630 z dyskiem 128 GB ssd. Sam terminal ma chłodzenie pasywne wiec jest praktycznie bezgłośny. Na nim mam windowsa i tyle. Podłączony poprzez kabel hdmi->DisplayPort. Za 320 zł można kupić terminal z wifi na pokładzie chociaż ja mam połączony po kablu.
@orzeszkiziemne walczyłem z podpbnym problemem w Lg (webOS 6.0), skończyło się na tym że zainstalowałem Plex i z kompa stream leci, na około wiem, ale imo fajna opcja. Z plexem jedynie trzeba te kilka h poświęcić by to sobie fajnie dostosować.