Wpis z mikrobloga

#aparatortodontyczny #ortodoncja

Możliwe, że już po dwóch dniach od zdjęcia aparatu zaczynają się zęby przesuwać? :/ Czekam na ten retainer zakładany na noc no ale widzę już u siebie, że tutaj na środku (zdjęcie pożyczone od jakiejś mirabelki z dołu) już się przerwa robi. Szczególnie w górnej partii. Teraz nie wiem czy wada nie została po prostu dobrze naprawiona czy się rozchodzą.
johnmorra - #aparatortodontyczny #ortodoncja

Możliwe, że już po dwóch dniach od zd...

źródło: comment_1670093189JBOZfm2Z9WeyijXJKq6qsP.jpg

Pobierz
  • 12
@johnmorra: Myślę, że od razu na wizycie powinni przykleić drut retencyjny i dopiero pobierać wyciski do nakładki, wtedy by się nie rozeszły, a czy się zejdą ponownie zależy od nakładki
@johnmorra ja tam od razu zabezpieczam się drutem, szansa na powrót wady spada praktycznie do zera, a nie po to wydaje 17k. Nakładkom w ogóle bym nie ufał. A to, że nie dostałeś ich od razu, lub max 1-2 dni to już w ogóle padaka totalna. Czemu nie chciałeś druta? Po tygodniu już byś go nawet nie zauważał, tak samo jak zwykły aparat.
@Shelby_zajety: bo jest gorzej z higiena z drutem. dodatkowo moze sie odkleic z tego co czytam. No i przedewszystkim jest mniej komfortowo. ortodontka zapewniala ze wystarczy ten zdejmowany nakladac na noc wiec sie jej posluchalem. Zamowilem dwa na wszelki wypadek i myslalem ze wszystko bedzie ok. Dwa lata to sie schodzilo to nie zdwalwm sprawy ze po zdjeciu juz po 1 dniu bedzie sie rozchodzic lol
Pytała się mnie o ten drut ale mówiła, że to już na stałe a ja tego nie chciałem bo mówiła, że jeśli bede nosił nakładki to one same wystarczą.

@johnmorra: czekaj co? co to za ortodonta który się pyta ciebie czy ma ci założyć drut retencyjny XDD i daje ci wybór, wtf
powinien być założony i tyle. Nie wierzę w to że sama retencja na noc załatwi sprawę. Ja mam dla
@Frettka: dla mnie to nie jest dziwne bo rozumiem ze sa rozne metody. Tak samo z samym aparatem mozesz miec ten invisilaners albo druty.dlatego masz wybór. Dzwonilbym do nich i dzis no ale jest sobota i sa zamknieci takze musze czekac do poniedzialku. Na moj chlopkski rozum mysle tez ze jak wziela odcisk od razu po zdjeciu to teoretycznie te nakladki powinny byc ciasniejsze i troche skorygowac.
@johnmorra z tego co wiem nawet zwykły dentysta może dokleić ten drut w razie jakby się złamał, a to zdarza się raczej rzadko. A już na pewno jakikolwiek ortodonta. Według mnie pójście na higienizację raz na pół roku nie stanowi problemu. A co do komfortu to tak samo jak z zwykłym aparatem, po miesiącu już w ogóle nie czujesz różnicy i nie pamiętasz jak było bez. Tak samo jak
@Frettka u mnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johnmorra: w październiku zdjęłam aparat i nie mam żadnego drutu tylko płytki retencyjne które mam nosić 12h dziennie, czekałam na nie 4 dni i nic mi się nie rozeszło ani nie przesunęło. Chyba trochę panikujesz xD
@konspiracja: nie panikuje bo tak było bo widze nawet na zdjęciach bo mialem robione od razu po zdjeciu. Babka powiedziała że tak się zdarza. Zadzwonilem do nich i przyslali szybciej te retencje i po zalozeniu zeszlo się. Jedna ortodontka mi mowila ze mam to nosic tylko na noc a druga powiedziala ze non stop przez 2 miesiące a potem ograniczyc.