Wpis z mikrobloga

A nie zastanawialiście się czasem, że właśnie trwa wrzutka z ruskiej strony by Polacy zaczęli się #!$%@?ć na wojsko i państwo Polskie? Wpisy że powołują, granie na emocjach że zabierają na miesiąc zwykłego chłopa. Nie nauczyliście się po wrzutkach nt. covidu czy szczepionek że łatwo można zmanipulować większą cześć społeczeństwa? Powołania dostają rezerwiści którzy BYLI JUŻ PRZYDZIELENI DO REZERWY I MAJĄ NADANY STOPIEŃ. Czyli ci co zadeklarowali chęć wstąpienia do rezerwy i są przydzieli do danej jednostki i wiedzieli że pójdą kiedyś na te ćwiczenia itd. Ech wykopki, wy się nigdy nie nauczycie…

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 75
  • Odpowiedz
Powołania dostają rezerwiści którzy BYLI JUŻ PRZYDZIELENI DO REZERWY I MAJĄ NADANY STOPIEŃ. Czyli ci co zadeklarowali chęć wstąpienia do rezerwy i są przydzieli do danej jednostki i wiedzieli że pójdą kiedyś na te ćwiczenia itd


@Misiekchytrusek: Przeniesieni do rezerwy a nie przydzieleni :) Ja zostałem przeniesiony do rezerwy w stopniu szeregowego i mam to w książeczce wojskowej wbite. A z wojskiem nie miałem żadnej styczności ani ochoty.
  • Odpowiedz
@Misiekchytrusek: xD PIS stworzył nowy ład 2.0 wersja wojskowa gdzie jedno WCR wysyła wezwania przypadkowym cywilom #!$%@? wie według jakiego klucza a inne twierdzi że nie będzie, wiadomo każda krytyka PISowskiej fuszerki to ruska propaganda. Szachy 5D Putina już zaraz zaatakuje Polskę. Najlepiej siedzieć cichutko nie krytykować działania rządu bo wojna
  • Odpowiedz
@Misiekchytrusek Smutne jest to, że żyjemy w tak #!$%@? kraju bez rozumu i godności człowieka, że ustawy PiSu nie da się odróżnić od rosyjskiej propagandy. Kolejny powód, żeby stąd wypie*dalać...
  • Odpowiedz
@Misiekchytrusek: Bo pewnie tak jest. Wykopki "elita internetu" łyknela jak pelikanisko i sieje panikę, że ich życie będzie zrujnowane XD Wypytywałem znajomych, nikt nic nie dostał, nawet nie znają nikogo kto by dostał jakieś wezwanie. Jedyna osoba mi znana do której odezwało się wojsko to człowiek po poborze który odsłużył swoje, zadzwonili do niego z wojska i zapytali czy ma chęć stawić się na szkolenie. Odpowiedział, że spoko ale dopiero jak
  • Odpowiedz
Polacy zaczęli się #!$%@?ć na wojsko i państwo Polskie


@Misiekchytrusek: mi nie potrzeba zachęty rusków, żebym #!$%@?ł się na państwo polskie, a na wojsko to #!$%@? się zawsze jak sobie przypomnę o ich wczesniejszych wysokich emeryturach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@skdk zawsze mogli powołać każdego, ale z umiejętnościami istotnymi dla wojska, lekarzy, techników, mechaników. Zwykle byly to bardzo małe grupy.
  • Odpowiedz
@biesy: W starej ustawie jest jak byk że na takie ćwiczenia mogą powołać tylko wtedy, gdy ktoś ma przydział kryzysowy, jest mobilizacja, bądź zgłosił się ochotniczo.
  • Odpowiedz
@Misiekchytrusek: odbylem przydzial wojskowy jakos w 2008-2010 roku. Dostalem kategorie A i przydzial do rezerwy. Stopien cywilowi nadawany jest w zwiazku z wyksztalceniem. Dwa dni temu pojawil sie wpis osoby w dokladnie takiej samej sytuacji jak moja i on otrzymal powolanie.
  • Odpowiedz