Wpis z mikrobloga

Dzień dobry! Po czteromiesięcznej przerwie mam dla Was znalezisko Tajemnicze Świętokrzyskie

Film o Świętokrzyskim został stworzony w ramach Mistrzostw Turystycznych organizowanych przez POT. Mistrzostwa te polegają na tym, że każde województwo ma swojego reprezentanta, który ma za zadanie m.in. przygotować dwa filmy, na temat regionu. Ja i mój niebieski zgłosiliśmy się do reprezentowania Świętokrzyskiego i kapituła nas wybrała z czego bardzo się cieszymy.

Z racji, że POT ogłosił mistrzostwa naprawdę bardzo późno (pod koniec listopada) tworzenie tego filmu było pewnym wyzwaniem, dlatego że jeszcze kilka tygodni wcześniej mieliśmy piękne złote liście na drzewach i wspaniałe słońce. Wraz z datą ich rozpoczęcia, praktycznie wszystkie liście opadły i pogoda się pogorszyła.

Trochę martwiliśmy się tym czy będziemy w stanie przedstawić nasz region w atrakcyjny sposób przy takich warunkach. Uznaliśmy, że pójdziemy w taki nieco tajemniczy klimat legend, choć jak się później okazało, udało nam się złapać kilka naprawdę pięknych warunków pogodowych.

Jeśli chodzi o dobór atrakcji, to wiedzieliśmy, że musimy ograniczyć ich liczbę, żeby film nie wyszedł za długi (zgodnie z rekomendacjami POTu). Wiedzieliśmy też, że niektóre atrakcje tracą trochę na uroku o tej porze roku. Staraliśmy się wybierać zarówno najokazalsze atrakcje będące wizytówkami regionu, ale wpletliśmy też trochę tych mniej znanych.
Myślę, że przydałoby się jeszcze kiedyś zrobić film o pozostałych miejscach.

Zbieranie materiałów to był bardzo przyjemny czas, mogliśmy odświeżyć sobie dawno niewidziane miejsca i utwierdzić się w przekonaniu jak świetne jest to nasze Świętnokrzyskie ( @czarek69 ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Mieliśmy też przyjemność spotkać na naszej drodze wspaniałych ludzi, prawdziwych pasjonatów (kilkoro z nich zobaczycie w filmie).

Jestem świadoma tego, że pewne rzeczy mogłam zrobić inaczej, lepiej, ale znaczenia miał tutaj też czas, musiałam się mocno spieszyć, zarwałam wiele nocek.

Kończąc już ten przydługi wywód, mam nadzieję, że film Wam się spodoba!

____________________
Wołam osoby z listy podróżniczej. Jeśli chcesz zostać dopisany do listy lub zostać z niej wypisany, to zaplusuj odpowiedni komentarz.

#roadtripbus - tag o podróżach do obserwowania albo czarnolistowania
kania-19 - Dzień dobry! Po czteromiesięcznej przerwie mam dla Was znalezisko Tajemnic...

źródło: comment_1669987750rs7UaPIjIahszYjss65EnW.jpg

Pobierz
  • 62
Tak jak pisałam wyżej ten film powstał w ramach naszego udziału w Mistrzostwach Turystycznych Polskiej Organizacji Turystycznej

O końcowym wyniku w 25% decyduje również głosowanie, jeśli film Ci się podoba to rozważ proszę oddanie głosu na nas!

Głosowanie odbywa się na stronie https://mistrzostwablogerow.polska.travel/

(na samym dole trzeba wybrać z listy woj. świętokrzyskie: RoadTripBus).

Głosować można raz na 24 godziny, głosowanie trwa do 7 grudnia, każdy głos trzeba potwierdzić w mailu, aby
kania-19 - Tak jak pisałam wyżej ten film powstał w ramach naszego udziału w Mistrzos...

źródło: comment_1669988075qRidv78JFad9e39KINCJpk.jpg

Pobierz