Wpis z mikrobloga

właśnie wczoraj się zastanawiałem na #!$%@? to? Nigdy wcześniej o tym nie wspominali teraz nagle wiele osób na to się powołuje. Nie wiem kompletnie co to ma zmieniać w percepcji piłki.

Mam wrażenie, że to taka nowa korpomowa ekszpertów od piłki xD


@prismo: ciekawa statystyka która pokazuje choćby skuteczność lub jej brak, jeśli masz wysokie xG a mało bramek to albo napastnicy dali dupy (jak Lakaka) albo bramkarz zagrał super (jak
@rybsonk: ludziom nie przetłumaczysz, że piłka nożna to trochę więcej niż strzelanie bramek XD podczas tych mistrzostw uświadomiłem sobie, jak niska wiedza piłkarska panuje wśród ludzi którzy potem dają jakieś płomienne rady jak powinna grać kadra, nie wiedzą kiedy jest spalony, większości reguł to nie znają bo u nich na podwórku 15 lat temu tak można było czy pomijanie statystyk bo przecież HEHEHE WYGRALI TO BYLI LEPSI. xG jest bardzo przydatną
@dobrypolaczek: 100% racji. Jedyna uwaga, to jeśli chodzi o xG, to ma to na tyle dużą wariancję, że żeby porównywać ten współczynnik z ilością strzelonych bramek, trzeba by porównywać dane z kilku sezonów
@Mufann: tak tak, dlatego podałem Haalanda który w każdym sezonie ma wskaźnik xG wyższy niż powinien a z drugiej strony jest Jesus który uchodzi za gościa który z 3 patelni strzeli 0 bramek żeby potem z zrobić jakiś rajd i #!$%@?ć brameczkę :D