Wpis z mikrobloga

@cinu4: Mnie się wydawało, że zagadnienie jest szersze - uwzględnianie niespodzianek; które zaczynają się właśnie w trakcie gry objawiać. Taki model powinien być cały czas podpięty pod aktualizowaną na bieżąco stronę.
A "walczę" o to właśnie po to, żeby ludzie nie lekceważyli matematyki/AI przez "przestarzałe" predykcje.
  • Odpowiedz
@PeterGosling: > ale myślę że jakaś maszyna mogłaby przeanalizować w jakiej sytuacji dany piłkarz czuje się dobrze - np gdy gra w stroju niebieskim to wtedy więcej wygrywa, albo gdy jest poniżej 24 stopni to wtedy gra mu się raczej #!$%@? - nie mam pojęcia, to co piszę jest głupie, ale wymyślam na bieżąco.

Może i to robi, to jest właśnie statystyka xG czyli "spodziewane bramki". Ale nie przewidzi że Szczęsny
  • Odpowiedz
kisne zawsze z tych superhiper zaawansowanych modeli matematycznych xD które nieżyciowo nie przewidują ani grama niespodzianki


@PeterGosling: to sa metody probabilistyczne, ktore na podstawie jakis danych wejsciowych (poprzednie mecze, kontuzje, mecze przeciwko podobnie grajacym druzyna itp) wyliczaja szanse. To, ze szansa wynosila dla Maroka 29% na wyjscie z grupy, nie znaczy, ze jest to niemożliwe, tylko bardzo malo prawdopodobne ¯\_(ツ)_/¯

janusz-lece - > kisne zawsze z tych superhiper zaawansowanych modeli matematycznych x...

źródło: comment_1669983652W7vvd6TKvEFhbZs9I41Ptw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
musiałby również nauczyć się tego że często drużyna teoretycznie silniejsza nie zawsze wygrywa mecz


@PeterGosling: to teraz spójrz jeszcze raz na obrazek który wrzuciłeś i powiedz czym jest np. 38,7% przy Belgii w starciu z Brazylią.

Machine learning to nie pambuk, nie obejdzie tego że z każdym kolejnym zdarzeniem liczba wariantów rośnie wykładniczo, a co za tym idzie prawdopodobieństwo konkretnego jednego scenariusza, nawet najbardziej prawdopodobnego szoruje w okolice 0%.
  • Odpowiedz
@PeterGosling: dlatego to najlepsza dyscyplina na świecie. Nie ważne czy jesteś niski czy wysoki. Masz bajeczna technikę czy jesteś drwalem. Jak przychodzą ważne meczy to statystki sobie może włożysz w duże. Liczy się forma danego dnia i przebieg spotkania , takty i zaangażowanie oraz trochę szczęścia.
  • Odpowiedz