Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@PeterGosling: przecież masz napisane procenty, to znaczy że w każdym z tych meczów zakładali że jest ileś % (nawet całkiem sporo) że wygra druga drużyna. To był najbardziej prawdopodobny scenariusz i ciężko się było z nim nie zgodzić, nie zmienia to faktu, że tam najbardziej prawdopodobny scenariusz to wciąż mały procent całości prawdopodobieństwa. Ale indywidualnie najwyższy.
@PeterGosling: Problem z tą grafiką jest taki, że model przewiduje prawdopodobieństwo wygranej, a potem uznaje, że drużyna z większym prawdopodobieństwem przechodzi dalej.

Z tym, że te % są na poziomie 50-60%, więc w zasadzie wszystko się może wydarzyć.
ale czego ty oczekujesz od modeli matematycznych? masz w ogóle pojęcie jak to działa? Bo mam wrażenie, że nie.


@cinu4: @stepBYstep ładnie to wyjaśnił. Po jaką cholerę w ogóle robić takie zestawienie, skoro można wziąć ranking fifa i ułożyć to sobie po swojemu XD Zapraszam do spojrzenia na poniższą tabelę. Wszystko się zgadza. Dajcie to 5latkowi i zrobi to samo co mOdEL OkSFoRdSki XD

@kubelek_klasik: @Positano1: @Springfield: @
PeterGosling - > ale czego ty oczekujesz od modeli matematycznych? masz w ogóle pojęc...

źródło: comment_1669978798Jg6x9NmdUto1NTxplycDEl.jpg

Pobierz
@Positano1: matematyka tak ale model nie. Model musi uwzględniać losowość tylko waga tej losowości będzie wpływać na wyniki modelu a co za tym idzie na "dokładność" modelu (modelujemy wyniki;)
@PeterGosling: nigdzie nie znalazłem wzoru tego modelu ale trzeba być ignorantem, żeby stwierdzić, że ludzie z Oxfordu stworzyli model bazujący tylko na rankingu FIFA XD Wyliczony procent szans na wygraną sugeruje, że zmiennych było dużo więcej.

dyspozycję dnia


jak model stworzony przed turniejem i na cały turniej ma brać pod uwagę dyspozycję dnia? XD To już jest wróżbiarstwo a nie matematyka.

Model z Oxfordu przewiduje najbardziej prawdopodobny wg niego scenariusz. A
jak model stworzony przez turniejem i na cały turniej ma brać pod uwagę dyspozycję dnia? XD


@cinu4: nie wiem, nie pytaj się mnie, ale myślę że jakaś maszyna mogłaby przeanalizować w jakiej sytuacji dany piłkarz czuje się dobrze - np gdy gra w stroju niebieskim to wtedy więcej wygrywa, albo gdy jest poniżej 24 stopni to wtedy gra mu się raczej #!$%@? - nie mam pojęcia, to co piszę jest głupie,
@PeterGosling: gdyby przewidywać miało AI założę się że przewidywania wyglądałyby podobne. Bo schemat tworzenia tych predykcji byłby podobny. AI to nie wróżbita Maciej, tylko chłodny matematyk tak samo jak ludzie z Oxfordu. Jak myślisz, która zmienna będzie miała większą wagę: to w jakim kolorze koszulki gra dany zawodnik czy siła drużyny na papierze. Myślę, że jednak to drugie. Nawet jeśli te detale, które napisałeś byłyby uwzględniane to waga ich byłaby tak
@cinu4: No nie wiem, jakoś zakładam, że żeby taki AI miał sens to musiałby również nauczyć się tego że często drużyna teoretycznie silniejsza nie zawsze wygrywa mecz. I myślę że robiłby to na podstawie wyników z poprzednich turniejów.
jak model stworzony przed turniejem


@cinu4: @PeterGosling: Tu jest inna sprawa - op wrzucił końcowy obraz sprzed turnieju. Pytanie, czy potem model nie był na bieżąco "przeliczany" po każdym zdobytym golu. Czyli - kto według niego NA DZIŚ zostanie mistrzem świata.
@PeterGosling: Czego oczekujesz od takich modeli? Że najbardziej prawdopodobny scenariusz mający załóżmy 0,1% szans na powodzenie się sprawdzi? Skoro ma 0,1% albo 1% albo nawet 5% to dlaczego miałby się sprawdzić??? Rozumiesz że to nie ma sensu? Więc nie wiem skąd u ciebie to zdziwienie, że się nie sprawdził. Ten model to tylko taka ciekawostka.

Sztuczna inteligencja też będzie miała pierdyliard możliwości i też najbardziej prawdopodobny scenariusz stworzony przez AI będzie