Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki od #klimatyzacja - chyba montażyści spaprali robotę, bo w miejscu otworu w ścianie za jednostka wewnętrzną (tym otworem wychodzą rury na zewnątrz) czuć jak zimne powietrze dostaje się do mieszkania. Do tej pory problem był nieodczuwalny, odkąd zrobiło się zimniej na zewnątrz w mieszkaniu czuć chłód. Jedyne czego użyli do wypełnienia wolnej przestrzeni to pianka montażowa i teraz zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem nie zrobili tego po łebkach. Jak to u Was wygląda? Może ktoś kto zajmuje się montażem byłby w stanie zasugerować jak poprawnie powinno być zaizolowane takie przejście przez ścianę? Wołam @Xargo1 bo wiem, że działa/ł przy montażu klimatyzacji.
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wondziu:
Ewentualnie z odpływu mogło by gwizdać przy silnym wietrze ale to raczej mało prawdopodobne. Zimno będzie odczuwalne także przy odszranianiu jednostki zewnętrznej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Endrius: Jest lekki wiatr na dworzu, ale żadne silne podmuchy, po prostu czuć zimne powietrze między ścianą a tyłem jednostki wewnętrznej w miejscu otworu.
@Wondziu Jak wyżej, w otworze może być mało pianki, ale to nie jest główna przyczyna twojego problemu. Dzieje się tak, ponieważ masz w domu podciśnienie - dużo ciepłego powietrza ucieka kominem od wentylacji, a musi je zastąpić zimne powietrze z zewnątrz. Jeżeli nie przez otwór za klimą to te powietrze i tak by się dostało do środka, ale np. przez nawiewniki w oknach. Otwór oczywiście do poprawki, ale jeżeli pęd powietrza jest