Wpis z mikrobloga

@mieszkamtu
RTX 3070 = RX 6700 XT
RTX 3070ti =< RX 6750 XT

w przypadku Nvidii wyższa półka od tych to RTX 3080, którego byś przyrównał do RX 6800

↑ to wszystko tyczy się FHD (1080p)

cena? poszukaj xD co tu pisać, najlepiej sprawdź Peppera
@mieszkamtu nie wiem, jestem kimś kto patrzy na kasę ¯_(ツ)_/¯ poczytaj, popatrz na testy, zobacz czy to w co byś grał działa jakkolwiek sensiwnie z RT w przypadku Nvidii żeby wiedzieć czy w ogóle będziesz mógł z tego korzystač, itd. itp.
@mieszkamtu: Jak ci się nie pali to może warto poczekać do 13 grudnia na premierę nowej serii AMD RX7900 XT lub XTX? Ten tańszy ma kosztować 900 USD+VAT, a dodatkowo wydaje się to być ciekawą alternatywą dla kupowania nawet takiej 3080.
No chyba, że grasz w rozdziałce FullHD to nawet 3060 Ti by pewnie wystarczył.
no właśnie full HD mam monitor i raczej nie będę zmieniać bo jakieś 4k monitory to śmieszne do pracy są raczej.


@mieszkamtu: Przede wszystkim porównanie ceny jaką musisz zapłacić za monitor 4K kontra karta graficzna która obsłuży 4K jest tragiczne. Monitory kosztują praktycznie grosze, ale potem ciężko uciągnąć stabilnie taką rozdzielczość.

Jeżeli masz napięty budżet to porozglądaj się za testami np. RTX 3060 Ti jak sobie radzą w 1080p - moim