Wpis z mikrobloga

Mam bardzo długie okno w salonie - długość 150cm. Okno jest nieotwierane. W całym mieszkaniu już zamontowałem rolety plisowane. Na tym oknie też chcę zamontować taką roletę ale boję się że jedna cała taka roleta moze nie wytrzymać i spadnie za jakiś czas.
Lepiej zamontować dwie rolety po 75cm?
Rolety plisowane trzymają się tylko na takich małych zaczepach i sznurkach. Pozostałe okna mam 40-70cm wiec trzyma się dobrze. Roleta 150cm jest już w hust ciężka.
Co doradzicie?

Prawie już wszystkie naprawy w domu ogarnąłem. Niestety nie dałem rady wymienić gniazdka. Musiałem zrobić w łazience gniazdko z bolcem. Elektryk że mnie żaden więc zleciłem pracę najlepszej złotej rączce czyli mojemu tacie :-)
On się na wszystkim zna. Ja tylko potrafię wymienić, naprawić jakieś drobne rzeczy.

Czeka mnie jeszcze wymiana zlewu granitowego z baterią, wężykami, syfonem w kuchni. Na hydraulice też się nie znam. Do całego spływu w kuchni mam podłączenia jakieś od zmywarki więc chyba też zlecę robote tacie - nie chce zalać sąsiadów.

Czy wy też w trudnych sytuacjach korzystacie z pomocy fachowca? Czy próbujecie wszystko sami robić?

Mogę się pochwalić ze kiedyś samochód mi nie chciał odpalić. Włączyłem YT obejrzałem co i jak i sam naprawiłem xd

#remontujzwykopem #rolety #okna #majsterkowanie #oswiadczenie #przemyslenia.
  • 4
@kopek: Myślę że nic się nie stanie. Producent określa maksymalną szerokość rolety, to ze względu właśnie na uchwyty i całą konstrukcję.

Mam otwór okienny 150 cm, jedno skrzydło otwierane z roletą 140 cm. Nie jest tak ciężka jak plisowana (w sumie zależy od materiału) ale nic się nie dzieje. Nie ogarniam pomysłu dwóch rolet, roletą ma zasłonić, zaciemnić a tak zawsze będzie szczelina i mogą wpadać promienie słoneczne.

Osobiście robiłbym jedną
Cześć, Ja mam u siebie plisy "plaster miodu" na oknie 120 cm w sypialni i nic się z tym nie dzieje. 2x 75cm może wyglądać nie najlepiej z tą przerwą pomiędzy. Jeżeli producent jest w stanie takie plisy wykonać i daje na nie gwarancję to nie bałbym się o trwałość.

W wolnej chwili odsyłam na mojego bloga pod adresem domista.pl Najczęściej występujące problemy i pytania na wykopie, postaram się ubrać w sensowne