Wpis z mikrobloga

Mam tydzień na opanowanie materiału na CKA. Na razie słabo idzie. Przeszedłem kurs wideo Mohammeda i niewiele z tego pamiętam. Wiek już nie ten. Na drugi dzień mało pamiętam. Najważniejsza jest praktyka, przerobić jak najwięcej zadań, lecz dobrze by znać teorię. Pierwszy pomysł to tłumaczenie dokumentacji. Jest już osoba, co się tym zajmuje, więc może przygotowanie jakiejś prezentacji lub po prostu robienie notatek.

Może darować sobie teorię i skupić się tylko na zadaniach i konkretnych sytuacjach do rozwiązania.

Czy trzeba się na pamięć uczyć całej konfiguracji z plików YAML?

Niby na egzaminie wolno zaglądać do dokumentacji, do man-a, ale jest za mało czasu, by przy każdym zadaniu przepisywać configi z działów pomocy, np. stwórz configmapę i podepnij ją do poda, skonfiguruj RBAC tworząc role, bindingi, sekrety, itd.

Może ktoś po krótce napisać, jakiego typu zadania są na egzaminie?

#kubernetes #cka #ckad

Edit: dodaję tag CKAD, bo może też do tego podejdę w przyszłości.
  • 22
@yale: jest wynik, 66% ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to wstyd i do CKS muszę się lepiej przygotować

ale mam przekręcone imię i nazwisko (bo ustawiłem jak w dowodzie), więc chyba do supportu trzeba pisać, żeby poprawili.
@SendMeAnAngel: zagraj w lotka :)
przy rejestracji na egzamin był krok gdzie trzeba było potwierdzić imię i nazwisko ale pewnie i po egzaminie to formalność -> LF rozwiązuje pilne tickety min. 24h