Wpis z mikrobloga

#chromeos #linux Czy ktos z posiadaczy chromebooka podpowie mi jak zaintalowac program z rozszerzeniem .gz ? Mam uruchomionego linuxa w chromeos.


@zlotychlopak: o panie. To prawdopodobnie nie jest program a kod źródłowy programu.

Pokaż co chcesz zainstalować. Daj link czy coś do paczki.
@Kryspin013:http://www.samsungsetup.com/ts/client/en/install.html wybralem download z pingwinem


@zlotychlopak: o panie, kilka spraw.

Wydaje mi się że będziesz miał za małe uprawnienia by to zainstalować ale mogę się mylić. To są sterowniki a chromeos pozwala co najwyżej na instalację programów w user space i cały linuks jest tam konteneryzowany.

Nie wiem jak ci to najprościej opisac, ale w chrome os nie masz za bardzo dostępu do systemu na wysokich uprawnieniach i też
Po za tym druga rzecz która mi się wydaje. Sterowniki do drukarek od producentów są zazwyczaj #!$%@? warte (pod linuksem) i społecznośc robi je o wiele lepsze. Zobacz czy przypadkiem w chromeos z miejsca nie możesz podpiąć tej drukarki. Druga alternatywa to instalacja driverów z repozytoium w tym linuksie.


@zlotychlopak: O @rewida17: ci nawet konkret podał. To odnośnie tego wyżej to to jest mniej więcej odpowiedź na moje.

@zlotychlopak: