Wpis z mikrobloga

No jestem zszokowany.Wygląda na to,że Czechy są już w tej chwili bogatym i wysokorozwiniętym krajem z poziomem życia porównywalnym do zachodnich zamożnych gospodarek.Doszło tam do tego że wykonując zwykłą gówno-pracę jak Kasjer w Lidlu jesteś w stanie UWAGA:
-Wynająć kawalerkę w Pradze tylko dla siebie
-kupić jedzenie
-zapłacić rachunki
-ubrać się i kupić miesięczny
I jeszcze ci coś zostanie.
Sprawdzałem-w Lidlu w Pradze kasjer zarabia w przeliczeniu 5300 zł netto.Wynajem kawalerki nie jest wcale droższy niż w Warszawie-jakieś 2500 zł+rachunki 700 zł + żarcie 1300 zł(w Czechach jest droższa żywność niż w Pl)+szmaty i miesięczny ze 350 zł.4850 zł razem.STYKA!

#!$%@? JADĘ TAM!

Wątpię czy w perspektywie 15 lat będzie można sobie na to pozwolić w gównopracy w Warszawie.
#czechy
  • 42
  • Odpowiedz
@symetrysta: To oni jeżdżą do nas po jedzenie a nie na Odwrót faktem jest to że za czeską pensje w Polsce jest dobrze. Ja mam akurat prawie 100 km do domu także mi się dobrze żyje w ten sposób
  • Odpowiedz
@symetrysta: Zależy gdzie tam na górze facet podał przykład Ostrawy tylko ze Czesi z ostrawy nie zarabiają tyle ile w innych częściach kraju i wyjeżdżają. Ostrava to te biedne czechy
  • Odpowiedz
@lelkfc:Tlumaczę ci że 35000 tys to jest pensja na produkcji w Ostravie! Czyli zarabiasz 5300 zł a wynajęcie tam kawalerki kosztuje 1200 zł.Dla ciebie przeznaczanie MNIEJ NIŻ 1/4 WYPŁATY na wynajem to jest dużo????

Zapraszam do katowic-będziesz Yebał w saint-gobain albo Unilever za 3100 netto a za kawalerkę zapłacisz 1500 zł.

Próbujesz mi wmówić,że czarne jest białe.

Acha czyli osrana kawalerka 25 m2 na obrzeżach pragi kosztuje 4700 zł? Hamburger z
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: Mówisz ze tam jedziesz więc jeszcze ciebie tam nie było. Oczywiście na ostravie mieszkania są tańsze. Szybko zweryfikujesz ile wydajesz na jedzenie w Polsce a ile w Czechach jak pójdziesz do sklepu. Ciężko spotkać knedla który mówi ze jest ok
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pracze-odrzenskie: polecam wyjechac. Niestety nie licz na takie wypłaty jako obcokrajowiec jeszcze bez znajomosci języka. Lepiej się przygotuj na oferty typu makač (MC Donald) 850kc/směnu ale i t będziesz musiał umieć chociaż trochę język czeski. Normalna wypłata dla osób bez doświadczenia i wykształcenia to zazwyczaj 20-25k (na rękę) plus 2000 stravenky (np. Sodexo karta, za którą możesz kupić wyłącznie produkty spożywcze). Niestety musisz się liczyć z tym, że tutaj wszystko jest
  • Odpowiedz
@kureci_paratko: spoko,luz.Po co mam jechać do Pragi jak w gównofabryce lamp samochodowych w Ostravie czy Hradec Kralove zarobię na dzień dobry 5300 zł netto.Ceny w knajpach może 10% wyższe niż w Polsce,żarcie 30% droższe,najem tańszy-kawalerka kosztuje w Ostravie 1200 Zeta.

Tam się normalnie żyć.W Polsce-nie.
  • Odpowiedz
@kureci_paratko: Co sami Czesi sądzą o poziomie ekonomicznym na jakim zyją? Czy są świadomi,że żyją na dobrym poziomie i byle szczerbaty robotnik jest się w stanie samodzielnie utrzymać ze swojej wypłaty?(W Polsce nie jest)
Czy jest podobne malkontenctwo jak w Polsce "I tak jesteśmy murzynami bo montujemy de facto szwabskie skody za 25000 koron do łapy a Niemiec za to samo dostaje 40000?
Czy eksperty w internetach wypominają jakoś że Czechy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pracze-odrzenskie: Czesi narzekają, praktycznie tak samo jak Polacy. Różnica jest taka, że większość starszych Czechów dobrze wspomina czasy komunizmu/socjalizmu. Tutaj wszystko było w sklepach, każdy miał pracę, a i mieszkania się dostawalo za darmo. Jest narzekanie na to, że praktycznie wszystkie firmy zostały sprzedane, że cyganie z sociálů biorą tyle co rodziny pracujące, na bezsensowne decyzje władz miejskich (a takich nie brakuje), na ceny, głównie produktów spożywczych, które wzrosły dużo bardziej
  • Odpowiedz
@kureci_paratko: "wszystkie firmy sprzedane" czyli jest narzekanie,że są uzależnieni od gospodarki Niemieckiej i nie mają nic swojego?

A w telewizji też się pojawiają w związku z tą inflacją "Czescy Balcerowicze" którzy #!$%@?ą,że Czesi....za dużo zarabiają i firmy powinny obniżać pensje bo się przemysł wyniesie do Bangladeszu?

A Inflacja to czyja wina w Czechach? Rządu,Putina czy Czeskiego NBP?
  • Odpowiedz