Wpis z mikrobloga

@123radzio nic nie rób, twoja paczka zostanie otwarta i sprawdzona zostanie zawartość, jak nie zamawiałeś niczego podejrzanego to wyświetli się "zwolnienie z cła".
@123radzio:
Nic nie musisz robić. Poczta dokona zgłoszenia celnego na podstawie dołączonej deklaracji celnej.
Jak zadeklarowana wartość przekracza 150 euro, to należy udzielić Poczcie pełnomocnictwa do dokonania odprawy celnej. W przypadku kiedy wartość przekracza 1000 euro, to należy dokonać odprawy samodzielnie lub skorzystać z usług agencji celnej.
A i jak nie jesteś mieszkańcem woj. mazowieckiego, to przesyłka zostanie skierowana do urzędu pocztowo-celnego właściwego miejscowo dla twojego województwa.

Wszelkie opłaty na rzecz
A pisze ze cło jest od ponad 150 euro cło


@123radzio: owszem ale jest jeszcze VAT

Czyli czekac na dalszy tracking?


@123radzio: czekać

Jeśli będzie cło do zapłaty to Ci dokument urzędowy wyślą


@OgurRicc: jakie clo poniżej 150€?

twoja paczka zostanie otwarta i sprawdzona zostanie zawartość


@Mirush: bzdura, otwieranie przesyłek to rzadkość, nie ma sensu tego robić

jak nie zamawiałeś niczego podejrzanego to wyświetli się "zwolnienie z cła".
@Andczej

bzdura, otwieranie przesyłek to rzadkość, nie ma sensu tego robić


Żadna bzdura, nie wiem ile zamawiasz paczek z ali ale ja sporo i często otwierają paczki jak im ze skanu nic nie wychodzi.
@Andczej nie zdefiniuję bo nie ma w tym żadnej regularności, w jednym miesiącu otworzą jedną w drugim kilka. Masz potem nową taśmę i taką ładną naklejkę, że paczka była otwierana.
@Mirush: nie jesteś u siebie pod płotem więc może ogarnij kulturę?
ja rozumiem, piszesz bzdury, twierdzisz że sporo i często są otwierane, a następnie że nie ma w tym regularności ( ͡° ͜ʖ ͡°)