Wpis z mikrobloga

Za 3 lata córka "powinna" iść do komunii. Nie wiem czy to żal post czy chęć usłyszenia gówna, ale nie wiem czy powinnam ją ochrzcić i pozwolić na komunię czy nie. Ojciec jest na tak, ja ateistka (nie wystąpiłam z kościoła), rodzina naciska bo to taka fajna uroczystość, a bo nam wstyd że nie jest, a bo prezenty dla dziecka, a bo się będzie czuło gorsze jak inne dzieci będą miały a one nie. Chciałam poczekać z tym aż ona sama zdecyduje, ale teraz mam lekkie wątpliwości bo kiedyś może jej być po prostu trudniej ogarnąć sprawy kościelne jeśli się zdecyduje. Co wy o tym myślicie?
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aqwertw: wg mnie dac sobie spokoj. Za hajs ktory poszedłby na organizacje całej imprezy kupcie cos fajnego dzieciakowi zeby nie bylo straty, bo nie oszukujmy się, wiekszosci dzieciakow chodzi o prezenty a nie o zadne sakramenty ;)
@zyjacy_w_ciekawych_czasach: Naucz się czytać, skoro dziecko za trzy lata miałoby pójść to nie ma strachu co ludzie powiedzą, to argument który wysuwa rodzina. Czytaj uważnie. " Chciałam poczekać z tym aż ona sama zdecyduje, ale teraz mam lekkie wątpliwości bo kiedyś może jej być po prostu trudniej ogarnąć sprawy kościelne jeśli się zdecyduje"