Wpis z mikrobloga

Podświadomie wierzę, że świat jest generowany dynamicznie wyłącznie w obszarze mojego bycia. Wierzę, że ruch uliczny generowany jest na bieżąco, a w autach siedzą ludzie, którym dopiero co wygenerowała się historia życia i cel podróży. Gdy znikną z pola mojego widzenia przepadają bezpowrotnie.

A Wy jakie macie wyobrażenie o świecie? Życie to symulacja? Nasza galaktyka to zestaw atomów składających się na czyjś sweter? A może coś innego?

#przemyslenia #przemysleniazdupy
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blunch: jak dla mnie to też symulacja.
Ludziom dzieją się tragedie, ale mi nie. Też jesteś symulowany bo ktoś sobie wymyślił że mam odpisać jakiemuś randomowi
@joolekk: Właśnie sęk w tym, że nie jesteś w stanie sobie uświadomić swojego braku jestestwa. Wszystko, co w tej chwili czujesz/pamiętasz/myślisz jest losowo wygenerowanym obrazem na potrzeby spełnienia mojego świata i interakcji z nim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A Wy jakie macie wyobrażenie o świecie? Życie to symulacja? Nasza galaktyka to zestaw atomów składających się na czyjś sweter? A może coś innego?


@blunch: Takie że nic nie wiemy i się nie dowiemy, więc nie lubię wymyślać odpowiedzi na tego typu zagadkowe pytania, tylko po to, żeby nie mieć poczucia niepewności. Zastanawianie się np. dlaczego istnieje coś, a nie nic do niczego nie prowadzi i lepiej się nie zastanawiać (