Wpis z mikrobloga

Cześć,

Dziś zapraszam w ciepłe i słoneczne miejsce, które jest idealnym kierunkiem na podróż jesienią i zimą. Dubaj odwiedziliśmy w kwietniu 2022 r. Byliśmy tu 12 lat wcześniej wyjeżdżając z przekonaniem, że jest to miejsce do odwiedzenia na jeden raz. Tym razem jednak zmieniliśmy zdanie. Niezmiennie interesują nas stare miejsca w Dubaju ale nowych jest tyle, że przeżyliśmy spore zaskoczenie. Rewelacyjne okazało się Muzeum Przyszłości, Sky Walk czyli spacer po platformie na wysokości 220 metrów, oczywiście Deep Dive Dubaj, z którego film już pokazywałem a nurkowanie tam to duże przeżycie. Ciekawa jest też pustynia, która tak naprawdę zajmuję większą część powierzchni emiratu. Tym razem mieliśmy czas by lepiej poznać kuchnię emiracką a także knajpki, tureckie, libańskie, street food i hinduskie przekąski.
Zapraszam na nowy film, jak i do wykopek tego znaleziska

Jeśli chcesz być na bieżąco ze znaleziskami, obserwuj hasztag #szalonewalizki

#podroze #podrozujzwykopem #turystyka #wakacje #dubaj
SzaloneWalizki - Cześć, 

Dziś zapraszam w ciepłe i słoneczne miejsce, które jest i...

źródło: comment_1669619568cImzP0xc1Duu88M06rdl13.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Corranh: Ja byłem w porze największego upału czyli w sierpniu tego roku i faktycznie było po 50 stopni codziennie (odczuwalna). Ale wiedziałem na co się pisałem. Zwiedziłem to co chciałem, a chcącemu nie dzieje się krzywda. Chodziłem w tym skwerze i się swoje wypociłem, zawsze chciałem zobaczyć jak to tam jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) warto było i jestem zadowolony
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lock_75: no i elegancko. Jak ktoś nie marudzi to nikt nie broni zaoszczędzić, no i ten piekarnik to też ciekawe przeżycie na swój sposób:)
  • Odpowiedz
@tadzik7: piwo normalnie kupisz w sklepie i knajpach. Laski w kocach... Nie rozumiem po co się wypowiadać na tematy o których nie ma się najmniejszego pojęcia.
  • Odpowiedz
@blinxdxb: W tych kilku poukrywanych sklepach gdzie trzeba pokazać paszport? W hotelu gdzie się płaci jak za zboże? No po prostu świetnie. A jedyne kobiety nie zakryte to turystki albo jakieś pracownice z Filipin czy Indii. Znowu świetnie. Byłem tam nie raz
  • Odpowiedz
@tadzik7: zaraz zaraz. Wczesniej pisałeś, że się nie da kupić alko a teraz jednak się da tylko trzeba paszport pokazać. Sklepy są nieliczne, oprócz tego, że są w każdej galerii handlowej i na każdym osiedlu są... W kocach już chodzą tylko lokalki a turystyki i Filipinki już nie. A w ogóle to byłeś wiele razy. A ja tu z żoną mieszkam 20 lat. Idź trollowac gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@blinxdxb: na dłuższą metę polecasz mieszkanie w Dubaju? Byłem teraz w grudniu i było zajebiście, ale pytanie jak wygląda tam życie w lipcu/sierpniu? Chyba, że na te dwa miechy wybywasz do pl to zrozumiem :D Jak jest tam z poznawaniem nowych ludzi? Jest to raczej zamknięte społeczeństwo, więc poznajesz po prostu ludzi w pracy którzy pochodzą spoza emiratów? Da się mieszkać na stałe w Dubaju i otworzyć tam firmę, ale pracować
  • Odpowiedz
@ElonMelon: za dużo pytań naraz. Co do mieszkań dzielnic property finder. Posortuj po cenach i będziesz wiedział :)

Co do lipca sierpnia kiedyś wyjeżddżamy, ale po co? Jesteś chwilę od najlepszych miejsc na świecie. Malediwy, Sri Lanka, Tajlandia itp.

Firmę da się otworzyć i pracować dla innych krajów.

Reszty pytań nie pamiętam.
  • Odpowiedz
@blinxdxb: Pytałem jeszcze o to jak to wygląda jeśli chodzi o poznawanie nowych ludzi. Raczej bym dalej pracował dla US, bo żaden kraj póki co nie jest w stanie przebić mojej stawki, więc nie znajdę kumpli z pracy :D dlatego pytam czy łatwo kogoś poznać czy jest to raczej zamknięte spoleczenstwo.
  • Odpowiedz