Wpis z mikrobloga

Cześć,

Dziś zapraszam w ciepłe i słoneczne miejsce, które jest idealnym kierunkiem na podróż jesienią i zimą. Dubaj odwiedziliśmy w kwietniu 2022 r. Byliśmy tu 12 lat wcześniej wyjeżdżając z przekonaniem, że jest to miejsce do odwiedzenia na jeden raz. Tym razem jednak zmieniliśmy zdanie. Niezmiennie interesują nas stare miejsca w Dubaju ale nowych jest tyle, że przeżyliśmy spore zaskoczenie. Rewelacyjne okazało się Muzeum Przyszłości, Sky Walk czyli spacer po platformie na wysokości 220 metrów, oczywiście Deep Dive Dubaj, z którego film już pokazywałem a nurkowanie tam to duże przeżycie. Ciekawa jest też pustynia, która tak naprawdę zajmuję większą część powierzchni emiratu. Tym razem mieliśmy czas by lepiej poznać kuchnię emiracką a także knajpki, tureckie, libańskie, street food i hinduskie przekąski.
Zapraszam na nowy film, jak i do wykopek tego znaleziska

Jeśli chcesz być na bieżąco ze znaleziskami, obserwuj hasztag #szalonewalizki

#podroze #podrozujzwykopem #turystyka #wakacje #dubaj
SzaloneWalizki - Cześć, 

Dziś zapraszam w ciepłe i słoneczne miejsce, które jest i...

źródło: comment_1669619568cImzP0xc1Duu88M06rdl13.jpg

Pobierz
  • 35
@SzaloneWalizki: „ miejsce, które jest idealnym kierunkiem na podróż jesienią i zimą” - miasto muzułmańskie (np piwa się nie kupi), gdzie polowa populacji to Hindusi, gdzie z powodu gorąca nie można przechadzać się ulicami, gdzie wszędzie na około sami mężczyźni i garstka kobiet ubrana w koce. No i ta świadomość, że w mieście przebywają setki tysięcy Azjatów pracujących w niewolniczych warunkach i ginących od zmęczenia każdego dnia. Po prostu raj.
@tadzik7: no jeżeli najważniejsze to kupić piwo to nie ma sensu lecieć. Byliśmy też w Iranie i nie raz się przekonaliśmy, że długie ubranie chroni przed słońcem, jest po prostu praktyczne. A co do Azjatów pracujących w tragicznych warunkach - zgoda. Ale to nie jedyny kraj, gdzie ludzie są wykorzystywani. Dziś czytałem w Wyborczej o ludziach z Gwatemali, pracujących w Polsce po 12 godzin na dobę za 1500 PLN a obiecano
@SzaloneWalizki: coś mi sie wydaje, ze turyści w Dubaju dzielą się na hejterów ( których nie stać na atrakcje ) i tych którym sie podoba ( programiści itd ( ͡° ͜ʖ ͡°))


@Dropsiarzowy: kazdemu sie podoba co innego, ale troche prawdy w tym jest. Ilez to razy slyszalem, ze #!$%@?, goraco i 50 stopni w cieniu. No i od razu widac z kim masz do czynienia,
Nie chce wyjść na Janusza, ale Dubaj to jedno z miejsc, do którego nie ciągnie mnie, żeby wrócić. Znajomi bywają tam po kilkanaście razy i niektórzy manewr maja mieszkania, ale mi się bardzo średnio podobało.