Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 479
Ostatnie w tym roku #rozdajo z mojej strony. Jaki mam w tym cel? Oczywiście plusy od mirków bo próżny jestem - pierwsze primo.

Drugie primo czyli secundo - chcę obniżyć liczbę przypadków #bhpfailure.

W dzisiejszym #rozdajo do zgarnięcia suspension relief straps. Przyda się najbardziej pracującym na wysokościach. Do czego? Jeśli pracujesz w szelkach i spadniesz, to w założeniu masz zawisnąć przed upadkiem - ma to chronić przed obrażeniami czy śmiercią.

Zawis w szelkach to połowa sukcesu. Harness, kiedy wisisz, uciska Twoje tętnice, więc jeśli twoje ziomki nie ogarną jak ciebie szybko ściągnąć z tego wiszenia, to w kilka minut może urwać się film, bo coraz mniej krwi serce pompuje do łba, a w ostateczność może dojść do #tangodown mózgu i zgonu.

Jak działa zestaw strapów, który jest do wygrania? Przypinasz go sobie do pasa biodrowego. Jeśli spadniesz i wisisz to otwierasz go i w pasy wkładasz swoje stopy i na nich stajesz. Zmniejsza to ucisk na tętnice udowe i ułatwia krążenie, co daje więcej czasu ziomkom na uratowanie ciebie.

Dla zachęty - wartość dzisiejszego rozdajo to ok. 150PLN.

Co zrobić żeby wygrać? Dajesz plusa i czekasz do najbliższego wtorku, 28.11.2022 na wynik losowania. Każdy bierze udział, nawet zielonki.

Losowanie, 28.11.2022 - 12.00

Wysyłka do wybranego paczkomat na mój koszt.
jarezz - Ostatnie w tym roku #rozdajo z mojej strony. Jaki mam w tym cel? Oczywiście ...

źródło: comment_1669543854RgxwcfWtAJaVDxmCDa6ZXC.jpg

Pobierz
  • 36
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Noniusz: szelki owszem. Uprząż również poprawnie. Harness bo na codzień w pracy, chłopaki bez względu na narodowość używają "harness". Nawet jeśli po polsku rozmawiamy. Podobnie mawiamy Top Team zamiast górna drużyna albo manię zamiast ładowarki, itp., itd.
@jarezz: dałem plusa, ale nie bierz mnie pod uwagę w losowaniu, temat związany z moją branżą i fajnie, że się przebija szerzej.
Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że żaden, absolutnie żaden sprzęt nie zastąpi szkoleń, doświadczenia i właściwego planowania pracy. I na tym polu trzeba działać, prawda, to nie jest fizyka jądrowa, ale jak czasem widziałem co się #!$%@?, to serce stawało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cojawyrabiam: ze szkoleniami praktycznymi zgadzam się jak najbardziej. Sam ze względu na branżę muszę co dwa lata certyfikaty odnawiać ale osobiście uważam, że ze względu na to, że rzadko kiedy się wspinam to powinienem mieć krotki refresher co kwartał żeby nie zapomnieć co i jak.

@WykopMozeMiSkoczycNaSnakaZwierzaka: co do pracy i praktyki to wszystko rozbija się o świadomość kadry kierowniczej. Gdyby odszkodowania i renty płacił pracodawca z zasady, a nie po
@jarezz: nie wiem jakie robisz szkolenia, ale według iraty jeśli miałeś przerwę w pracy dłuższą niż 6 mies. to powinieneś odbyć jednodniowy refresh.
Z tego co teraz obserwuję, to niestety coraz więcej pracodawców i firm wydaje kasę na sprzęt, ale niestety zaniedbuje naukę właściwego posługiwania się nim przez pracowników.
Wszystko też zależy od branży, ja na przykład spędzam długi czas przez pracą analizując zadanie i planując pracę zwłaszcza pod kątem ewentualnej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cojawyrabiam: ja robię GWO, co do IRATY nie startuje nawet bo tak jak piszesz certy by wygasły mi, a zawodowo raczej by mi nie pomogło. Nie pomogło w sensie $$$.
@jarezz: wiatraki i ofszory to znów nie moja bajka, siedzę raczej w ciężkim przemyśle. Ale gdybyś kiedyś kiedyś miał jakieś pytania odnośnie dostępu linowego, zwłaszcza przy nietypowych projektach to śmiało pisz, chętnie pomogę.