Wpis z mikrobloga

@madry_i_mieciutki: na wykresach i wszelakich statystykach, może pkb? Bo tutaj już ze 2-3 miejsca nam brakuje i na bank wskoczymy. Ogólnie dobrze się u nas dzieje. Kiedyś dojeżdżałem do liceum 1ht autobusem, dziś samochodem 6-10 min (marny przyklad, ale mnie poruszyl), piekna droga krajowa e7. Wiele miejsc pracy, (sam moge coś zaproponować, moze nie za kokosy ale zawsze). Moim zdaniem lecimy do przodu z dużym impetem, ale to nie jest popularna
@hina88: zbliżamy się do 20-stki krajów z najwyższym PKB, ale w dużej mierze to dlatego, że jesteśmy 38 milionowym krajem. Moim zdaniem stan dobrobytu danego kraju bardziej obrazuje PKB per capita(w dodatku z parytetem siły nabywczej), a w tym wypadku jesteśmy na 47. miejscu: przed nami jest np. Litwa i Estonia, które po rozpadzie ZSRR była w dużo gorszym stanie niż my po PRL, Czechy i Słowenia również nas wyprzedzają pod
Moim zdaniem stan dobrobytu danego kraju bardziej obrazuje PKB per capita


@madry_i_mieciutki: Średnio się sprawdza ten współczynnik, przejechałem

Litwę od góry do dołu i jest wiele lat za nami, za to Estonia faktycznie pięknie się rozwija, wiadomo, że gospodarka nie ma szans się równać z naszą (kraj mniejszy niż moje województwo) , ale Talin to ewenement na skale europejską. Przyjazny mieszkańcom, w miarę tani, czysty, przyjemny dla oka :D

nie wykorzystujemy