Wpis z mikrobloga

Witam Mirasy i Mirabelki. Potrzebuje waszej pomocy. Szukam samochodu do około 30/35k. Głównie dojazdy do pracy (30km w jedną stronę czyli 60 km dziennie) i jest to około 75% pokonywanych kilometrów. Głównie jeżdżę sam więc może to nie być aż taki duży samochód, ale liczy się też dla mnie komfort a z reguły te większe są chyba trochę bardziej komfortowe. Moje główne wymagania co do samochodu to: automat, sedan/hatchback/ coupe, komfort i w miarę dobre wyposażenie oraz spalanie, silnika nie mam sprecyzowanego, oczywiście zależy to od modelu samochodu. Na ten moment użytkuję Chevroleta cruza w benzynie 1.6 113km i osiągi oraz spalanie są trochę slabe. moim faworytem na następcę póki co jest peugeot 508 2.0 HDi 163km. Dobry stosunek ceny i jakości i połączenie osiągów i spalania, ale jest to też dosyć spory samochód, ale nie wiem co mogłoby być równie dobre i mniejsze. Co byście wybrali w tym przedziale cenowym? I co według was teraz najbardziej się opłaca kupować z za granicy? Sprawa jest dosyć otwarta. Z góry dzięki za każdą pomoc. #motoryzacja #samochody #peugeot
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eugeniusz1995: miałem 508 w hdi przez kilka miesięcy w zimie z wypożyczalni.
Po pierwsze jest to bardzo niskie auto.
Ciężko wsiąść.
Po drugie w zimie problemy z elektryką.
Po trzecie focus z 1.6 pod lpg.
@Bartek5435: 2.0 hdi mają zupełnie standardowe automaty. Półautomat był w 1.6 hdi ale do normalnego wożenia to nie musi być zły wybór
@Eugeniusz1995 Z takim budżetem nie wiem czy znajdziesz sensowne 508. 2.0 będą z kosmicznymi przebiegami. 1.6 będzie miało dalej słabe osiągi, aczkolwiek turbina, charakterystyka diesla + ewentualny delikatny chip mogą dać już pozytywne odczucia.
Ogólnie z takim budżetem, celując w samochód ~10letni, nie pchałbym się w automat.
Jeśli jesteś
@piochux: Oczywiście benzyna w tym samochodzie z góry odpada. Też bardzo chciałbym następny samochód w automacie. Dlaczego w 10 letnim samochodzie lepiej manual? Chodzi ci o to, że automat może być źle utrzymany po 10 latach? 35k właśnie chciałbym wydać na ten samochód i myślałem, że coś sprowadzonego już uda się kupić
@Eugeniusz1995: Dlaczego nie automat? Z Twoim budżetem celujesz w entry level 508. A to oznacza duże przebiegi, niekoniecznie perfekcyjny stan. W takim wypadku szanse na trafienie zadbanego egzemplarza maleją, a co dopiero zadbanego automatu. OFC nie mówię że to niemożliwe, jednak moim zdaniem nie w tym budżecie. Chyba że inny samochód. Osobiście wolałbym wajhować w 508 niż mieć automat w np 308 ;)
W takich pieniądzach dla siebie szukałbym segmentu C. Jakieś 1.4 tsi (nowsze, poprawione wersje) typu Leon, ew Golf. 1.6 tdi w takich samochodach też będzie sobie nieźle radziło z napędzaniem.
@Eugeniusz1995:

Alfa Romeo MiTo,Audi A1,Chevrolet Aveo,Fiat Punto,Ford Fiesta,Honda Jazz,Hyundai i20,Kia Rio,Mazda 2,Mini Cooper,Nissan Micra,Opel Corsa,SEAT Ibiza,Škoda Fabia,Suzuki Swift,Toyota Yaris,Volkswagen Polo.

Uważam, że da się kupić też coś z segmentu D w tych pieniądzach


Kupić to jedno, ale w tej cenie trzeba będzie włożyć drugie tyle prawie żeby jeździło poprawnie.
@trzaichlac69: No bez przesady. Jeśli kupiłbym 508 za 35 to twoim zdaniem musiałbym wpakować kolejne 30 żeby poprawnie jeździło? To jaki budżet muszę mieć twoim zdaniem żeby kupić taką 508 w dobrym stanie? Bo ja myślałem, że 35 na kupno i budżet 5 na naprawy starczy
@trzaichlac69: Tylko, że te koszty dotyczą właściwie każdego diesela a awarie mogą w każdym samochodzie się zdarzyć. 2.0 HDI nie jest awaryjna jednostka, ale jest dieselem i wiadomo, że zawsze może coś się stać. Nie mniej ile znasz osób z tym silnikiem, które tyle wpakowały po 200k w naprawy? Twoje założenia, że przy zakupie peugeota za te pieniądze włoży się drugie tyle są bezzasadne.