Wpis z mikrobloga

Obecnie posiadam zegarek sportowy Garmin, którego używam do treningów oraz pracy do powiadomień. Chciałbym jednak zainwestować 2-3 k w jakiś fajny zegarek automatyczny na formalne spotkania w pracy lub inne okazje. Pytanie tylko czy nosząc go 2-3x w tygodniu nic się nie stanie? Za każdym razem będę musiał go na nowo nakręcać? Słyszałem też o rotomacie, ale chyba przy zegarku o takiej niskiej wartości nie ma to sensu. Byłby to mój pierwszy zegarek automatyczny.
Z góry dzięki za opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#watch
#automat
#zegarki
  • 13
pytanie tylko czy nosząc go 2-3x w tygodniu nic się nie stanie? Za każdym razem będę musiał go na nowo nakręcać?


@kamil-gatarczyk: xD

Nie, nic mu się nie stanie. Owszem, być może będziesz musiał go ustawić nakręcić przed założeniem, ale to aż takie upieprzyliwe nie jest, pod warunkiem że nie masz zegarka z wiecznym kalendarzem czy fazami księżyca (czy innymi bajerami, których ustawienie zajmuje dużo czasu).

Jeśli masz relatywnie prosty zegarek,
Słyszałem też o rotomacie, ale chyba przy zegarku o takiej niskiej wartości nie ma to sensu.


@kamil-gatarczyk: Ja jestem zdania, że rotomat w ogóle nie ma sensu poza zegarkami z wymyślnymi kalendarzami, czy komplikacjami astronomicznymi, które bardzo upierdliwie się nastawia. Mechanizmy mają części, które się z czasem zużywają. Sikor, który był noszony raz na kilka dni będzie pod tym względem w znacznie lepszym stanie, niż taki, który 24 godziny na dobę
@kamil-gatarczyk DS1 polecana wyżej tylko będziesz musiał się na szukać chwilę żeby było w Twoim budżecie.

Nie masz się co martwić z tym noszeniem raz na jakiś czas. Jak będzie Ci to mega przeszkadzać to kupisz rotomat. To nie jest jakiś wielki hajs jak coś.
@Wygryw_z_wyboru: Jeden czy dwa z gamy, co akurat są w promocji. Pozostałe są powyżej 3000 zł, a najdroższe w okolicach 7000 zł. Za to niemal identyczny kwarc można kupić w okolicach 1500 zł, a poniżej 2000 wszystkie z gamy.

Naprawdę nie wiem, czemu tak nastajecie na te automaty. Ja wychodzę z założenia, że zegarek jest dla mnie, a nie ja dla zegarka. Automat trzeba nakręcać, serwisować i ogólnie karmić, podczas gdy