Wpis z mikrobloga

Macie jakieś tipy poprawiające/ułatwiające naukę oddychania w kraulu?
Co robię źle jeżeli podczas kraula bez noodla wspomagającego na lędźwiach, mniej więcej od pasa w dół zaczynam się zanurzać?

Zacząłem nauke pływania w wieku 20+ xD od 0 - czyli do tej pory po wejściu z kontakt z wodą zachowywałem się jak #!$%@? kamień. 4 lekcje i ogarnięte mam pływanie na plecach bez pomocy tych różnych sprzętów, oraz pływanie kraulem ze sprzętami + oddychanie niby płynąc przodem. Z grubsza ruch rękoma podczas pływania kraulem też.

Ale gdy płynąc kraulem dochodzi do połączenia tego wszystkiego, mam problemy z nabraniem wystarczającej ilości powietrza, powiedzmy że zrobię 3 razy cykl zanurzenie -> oddech -> zanurzenie, i dupa, muszę już wyłonić łeb na dłużej i pooddychać dłużej powiedzmy z 5 sekund.


#plywanie #naukaplywania #plywajzwykopem
  • 3
@KacapRemover: Nauczycielem pływania nie jestem, ale brzmi jakbyś miał dwa problemy.

Pierwszy to zbyt nienaturalnie oddychasz lub za mało wdechu bierzesz. To powinien być w miarę naturalny oddech - wdech z głową na boku, spokojny wydech pod wodą.

A to że od pasa w dół lecisz w dół to być może przez to, że nogami nie pracujesz? Przy czym naprawdę nie trzeba dużo nogami pracować, wystarczy nawet jeden cykl dla każdej
@KacapRemover a co ty myślałeś że po czterech lekcjach będziesz #!$%@?ł kraulem jak zawodowiec? xD To trzeba na spokojnie, rób sobie te 3 oddechy, odpoczywaj, powtarzaj, za jakiś czas zrób cztery oddechy itd.
@KacapRemover: przykro mi takie jest pływanie XD.
Mi rok zajęło z trenerką raz w tygodniu aby pozbyć się tonących bioder i oddychać na trzy czyli raz lewo raz prawo i robić to bez duszenia się ( ͡° ͜ʖ ͡°)