Wpis z mikrobloga

Siema Siecio-mirki. Jak się połączyć z telefonu, bądź z laptopa do stacji roboczej za pomocą remote desktop app w sytuacji jak na załączonym obrazku.

Myślałem że jak router-klient się łączy z routerem-serwerem to wszystkie urzączenia do niego podpięte stają się widoczne w sieci routera-serwera jakby były w sieci lokalnej. Ale czegoś nie rozumiem i to raczej tak nie działa...

Dodam że gdy podłączę się telefonem do routera w który jest wpięta stacja robocza to Remote Desktop działa więc jest skonfigurowany poprawnie. Jednak gdy połączę się telefonrm do serwera OpenVPN z zewnętrznej sieci to nie mogę połączyć się z komputerem. Przy czym widzę wszystkie urządzenie podłączone do routera-serwera czyli OpenVPN też działa poprawnie.

Czyli reasumując moje pytanie brzmi:
Jak dotrzeć do urządzeń podłączonych do routera-klienta?

#siecikomputerowe #sieci #windows
Pobierz krecik000 - Siema Siecio-mirki. Jak się połączyć z telefonu, bądź z laptopa do stacji...
źródło: comment_1669382938VPQRYYYBmZqf9FBZaBkcMl.jpg
  • 2
@krecik000: Potrzebne jest odpowiednie ustawienie routingów. Client zapewne przesyła dane do tunelu VPN tylko dla adresacji 192.168.50.x - z tej puli dostał adres IP
Trzeba jeszcze spowodować, aby robił to samo dla 192.168.60.x
lub przesyłać cały ruch przez server VPN a routing zrobić na routerze os servera VPN
@jack_: Dzięki, w porządku. Poczytałem trochę o routingu, jednak problemu jeszcze nie rozwiązałem.

Na razie widzę że gdy próbuję z laptopa dotrzeć do telefonu po IP z subnetu serwera OpenVPN -> 10.8.0.6 to łączy się bez problemu czyli router przekierowuje do serwera VPN (którego sam hostuje).

Podobnie gdy próbuję odwrotnego połączenia, z telefonu do laptopa po IP z sieci lokalnej 192.168.50.2 - nie ma problemu.

Czyli pomiędzy tymi dwoma subnetworkami routing
Pobierz krecik000 - @jack_: Dzięki, w porządku. Poczytałem trochę o routingu, jednak problemu...
źródło: comment_1669485947tKE88nxY0ej8AhQBKNKyv7.jpg