Wpis z mikrobloga

@waro: Dodałem znalezisko w tym temacie które nazwałem: "Angela Merkel: Niemcy i Rosja mogą żyć w dobrej atmosferze", to szybciutko nkb ruszył w pogoń i mi je wymoderował i dał bezjajeczny, politypoprawy tytuł, zarzucając mi w dodatku OSZUSTWO XD

to wcale niepodobne, mądrzejsze o tym nie wspominać

https://www.wykop.pl/link/6916135/merkel-niemcy-nie-powinny-byc-pierwszym-krajem-ktory-wysyla-czolgi/

@moderacja pluję, ha tfu
JanuszKarierowicz - @waro: Dodałem znalezisko w tym temacie które nazwałem: "Angela M...

źródło: comment_1669366820Qalf0awZbbnm8XKlGJivAf.jpg

Pobierz
@waro: Merkel miała szansę by zapisać się w historii jako jeden z lepszych niemieckich kanclerzy - gospodarka kwitła, rola Niemiec w Europie i na świecie rosła, generalnie wypracowali sobie bardzo fajny 'soft power'. Jej rządy można bez większych wątpliwości nazwać epoką. I ten cały potencjał na pozytywne zapisanie się w historii został roztrwoniony. O ile otworzenie granic w trakcie kryzysu uchodźczego było błędem, który można by wybaczyć patrząc na całokształt, tak
jako antypisior mogę stwierdzić, że też mnie triggeruje całkowity brak refleksji tej pani. Tanie surowce na których upasła się niemiecka gospodarka mają teraz swoją cenę mierzoną we krwi.


@thorgoth: tak samo, jestem antypis, ale niemcy sie zblanizly przez ostatni rok i nie zasluguja na szacunek
@waro: Co do czołgów to jednak powiedziała prawdę. Zachodnie czołgi pójdą na Ukrainę dopiero jak USA wyśle swoje. Ryzykować eskalacje samemu a całym sojuszem to zupełnie inna para kaloszy. To od USA zależy kiedy niemieckie czołgi pójdą na Ukrainę.
@Herubin: Eskalację ? to na Ukrainie może być jeszcze gorzej ? Jak by Niemcy wysłali czołgi, to putin by wysyłał więcej rakiet na Kijów ???
I nie chodzi tutaj o nowe Leo 2a7, przynajmniej te bodaj 1a6 mogli by wysłać.
Niestety Niemcy po prostu po zakończeniu wojny chcą wrócić do w miarę normalnych relacji w rosją , nie mówię że to będzie wielka miłość, ale taka bardziej szorstka przyjaźń, oparta na