Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#ogrzewanie #ogrzewaniepodlogowe
Mirki, mam problem. Nowe mieszkanie i brak ogrzewania, był wczoraj fachowiec, powiedział, że był zawór zakręcony, on teraz odkręcił i wszystkie termostaty mam dać na maksa. Ogólnie teraz do tych końcówek u góry dochodzi ciepło, ale nie czuć żeby schodziło na dół do tych rurek... Czyli dalej mi te ogrzewanie nie chodzi. Chłop mówił, że dzisiaj już będzie ciepło, a tu #!$%@?. Ktoś wie czy mogę coś sam przestawić czy coś czy wołać tego typa znowu?
Rynia - #ogrzewanie #ogrzewaniepodlogowe
Mirki, mam problem. Nowe mieszkanie i brak o...

źródło: comment_1669364710akHZsy7CKLaBxc1msDH4jG.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Rynia: W tych ciulstwach czerwonych widzisz przepływ wody. Jest tam wyskalowane w litrach na minutę. Nie masz tam tego zakręcone? To jest do manualnego sterowania przepływem. Tym czarnym pierścieniem możesz kręcić żeby to przymykać/otwierać.
  • Odpowiedz
@Rynia: łoo panie wszystko jest możliwe - od tego, że podłogówki są nie napełnione woda, zapowietrzone czy coś, do tego że siłowniki bo jak widać jakaś automatykę z siłownikami dla obiegów grzewczych masz - są zamknięte
jakieś nastawniki pomieszczeniowe czy coś - moze tam poustawiane masz jak w chłodni

ale raczej tego swojego majstra, co zna instalacje wołaj niech radzi, bo my tak po zdjęciach to średnio
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niegwynebleid: ale to trzeba jakąś rurkę chociaż mieć żeby wyprowadzić tą wodę? Myślisz, że trzeba jeszcze raz odpowietrzyć cały system jak to wczoraj zrobił?
  • Odpowiedz
@Rynia: najlepiej to zadzwonić do niego z reklamacją, bo nie działa
ja księgowy, nie instalator
ale odpowietrzyć możesz spróbować sam - odkręć trochę te białe i albo będzie leciało powietrze albo zacznie kapać woda. Nie odkręcaj do końca.
  • Odpowiedz
@Rynia: jak sam siłownik jest ciepły to nie koniecznie z przepływu czynnika, bo to są chyba termiczne - tzn nie ma przekładni i silnika tylko poprzez rozgrzanie zawartości tłoczka dociska grzybek zaworu do gniazda - więc rozgrzewanie, studzenie siłownika to normalne - dzwoń do fachowca ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Silikon: @niegwynebleid: @bbkon: @theodolit: a więc tak, zadzwoniłem jeszcze do znajomego i pokazałem mu tą instalację, na początek spróbowaliśmy odpowietrzyć z dwóch miejsc, ale od razu leciała woda więc tutaj gościu wczoraj musiał to zrobić dobrze. Odkręciłem ten zawór, który był zakręcony. I od razu można było poczuć ciepło na rurach na odejściu, czy na wejściu.. Do końca nie wiem, ale to chyba jest wejście. W każdym razie,
  • Odpowiedz