Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanObserwator: jak wyżej mirki piszą. Do innego asustora pewnie przełożysz i zadziała. Zwykle to jest opisane w dokumentacji dobrze bo to ważny scenariusz. Do innych firm będzie formacik.

Masz tam mirror? Ja bym wyjął jeden, włożył do nowego nas, zainstalował na nim podstawowe rzeczy, przekopiował dane. Potem wyjął drugiego i zrobił synchronizację raidu. W syno to było jakoś tak że wchodzisz w pierwszy dysk, wybierasz opcje "extend" i wtedy już zgodnie
@PanObserwator: jeżeli zrobisz to na pałę i przełożysz oba dyski na raz to być może nie. Zależy od systemu raid tam. Jak będizesz mądry i przełożysz tylko jeden żeby móc się wycofać to drugi dysk będzie co najmniej sprawdzany pod kątem spójności. Dobra wiadomość jest taka że jakby ci jeden dysk padł to ten nowy dostanie głównie, stary jest czytany w tył i w bok ale nowy jest cały zapisywany, czytany
@keton22: Ok a załóżmy jeszcze inny scenariusz. Mam dysk 1TB. Dane na NASie akurat się tam zmieszczą więc zgrywam wszystko na ten dysk. Następnie formatuje dyski, wkładam do nowego NASa, tam robię raid'a a potem zrzucam wszystko z dysku na NAS. Wówczas taka operacja nie jest aż tak obciążającą dyski?
Minus oczywiście jest taki że jak padnie mi przypadkiem zewnętrzny dysk na którym mam dane to jestem w d... bo nigdzie
estem w d... bo nigdzie już nie mam kopii


@PanObserwator: nie rób tak. przyroda lubi być złośliwa i będziesz w tej kloace o której piszesz.

Nie wiem jak bardzo zmęczone są te dyski, czy miały za gorąco jak pracowały, czy są certyfikowane do pracy 24/7 czy zwykłe konsumenckie. Przy obecnych cenach pewnie bym kupił nowe i zsynchronizował nasy po sieci.
Mam 2 dokładnie takie dyski: https://www.morele.net/dysk-serwerowy-seagate-ironwolf-4-tb-3-5-sata-iii-6-gb-s-st4000vn008-1042387/ kupione rok temu ale pracowały łącznie może z 2 tyg. Wsadziłem je do NASa, zgrałem wszystko z zewnętrznych nośników i nie miałem czasu dalej się tym zajmować więc nas całkiem odłączyłem od prądu.

Bezsensu byłoby więc kupować nowe dyski bo te w zasadzie jeszcze są nowe.

Ok to wrzucając wszystko na dodatkowy zewnętrzny dysk może nie jest dobrym pomysłem ale mam też konto iCloud 2TB na