Wpis z mikrobloga

#android #apple #ios #iphone #kiciochpyta
Ja mam androida a na nim używam wiadomości google. Córka ma iphona. I jak ja wysyłam jej mms ze zdjeciem, albo ona mi, to te zdjęcia są tragicznej jakości. I to nieważne kto komu wysyła. Wszystkie są rozpikselowane i gówno widać. Z każdą inną osobą wymieniane zdjecia są duże, wyraźne i ostre.
O co #!$%@? chodzi?
  • 25
@bocznica: Nie ma Google messeges na iphone więc idzie to po gównianym MMS czyli gsm, a jak wysyłasz do innego użytkownika Android to idzie to po Protokolle Google czyli po necie
@bocznica: to tak jakby Twoja córka tu przyszła się żalić, ze ona Ci wysyła zdjęcia na iMessage i do Ciebie przychodzą jakieś #!$%@? bo nie masz iMessage.. Używajcie komunikatora który wspiera one platformy po równo albo zainwestuj w ajfona ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo ona ten komunikator googlowy jakis jak jest w AppStore
@bocznica: mms defaultowo ma kompresję do max 300kb pliku
możesz to zmienić w ustawieniach swojej apki do sms/mms
twoja córa też może zmienic

a to ze srajfon do srajfonona wysyła w pełnym rozmiarze to tylko dlatego ze wali po wifi albo dataplanie a nie standardowym protokołem do wysylki wiadomości sms/mms

maila masz, bo i tak musiałeś go podać przy aktywacji telefonu
chyba ze jesteś gość i idziesz w degoogle
ale twoja
@Dibhala #!$%@? nie chce smsowac z córką przez wiadomości a zdjęcia odbierać w gmailu. #!$%@?ło? Nie wiem gdzie zmienic wielkość pliku w mms ¯_(ツ)_/¯ tak ciężko pojąć ze dla wygody chcę mieć wszystko w jednym miejscu i jednoczesnie widziec co mi wysyla a nie 20x20 px?