Wpis z mikrobloga

Przez ostatnie kilka lat bazowałem na budżecie domowym w Excelu według schematu z strony Jak Oszczędzać pieniądze - Michała Szafrańskiego.
Na 2023 chciałbym zmienić co nie co szablon - przymierzam się do stworzenia swojego własnego.
Pytanie do osób prowadzący swoje budżety w Excelu - bazujecie na własnych szablonach czy wykorzystujecie lub dostosowujecie gotowe szablony - a jeśli tak to jakie ?
#budzetdomowy #finanse #oszczedzanie
  • 2
  • Odpowiedz
@vaars Ja mam własny dostosowany do obrabiania wyciągów z moich banków plus chciałem mieć model z dwoma scenariuszami. Plus te gotowe modele które widziałem miały szczegóły nie tam gdzie trzeba, mnie niespecjalnie interesuje czy tygodniowe pieniądze jedzeniowe wydaję w sklepie czy na mieście, liczy się czy się mieszczę w tygodniowym budżecie jedzeniowym ogólnie. Za to transport publiczny rozbijam na siebie i na żonę żeby móc policzyć ile realnie zarobków stracimy jeśli jedno
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vaars: mnie gotowce nigdy nie zadowalały. Powody mniej więcej jak u mirka wyżej – każdy ma swoje potrzeby interesują go inne dane, a realizując czyjś arkusz albo czegoś brakuje, albo czegoś jest za dużo. Zrobiłem swój, ja początku bardzo prosty i co jakiś czas dodaję do niego coś, co mi jest potrzebne. Tak samo niespecjalnie lubię gotowe apki na kompa czy telefon.
  • Odpowiedz