Wpis z mikrobloga

Cześć,

mam problem z komputerem. Zmieniłem płytę główną na Z690 Aorus Elite i procka na i5-13600KF. Po włączeniu komputera święcą się dwie diody na przemian CPU i DRAM, brak obrazu na monitorze, brak odpowiedzi na klawiaturze i po chwili sam się wyłącza i sam się uruchamia. Procek dobrze podłączony, nic nie pozaginane. RAMy już różnie były włożone zawsze to samo. Czy problemem tutaj jest brak aktualizacji BIOS? Proszę o pomoc.

#pcmasterrace #komputery #gry
  • 20
się wyłącza i sam się uruchamia


@silver1: tak ma być, trenuje ram do skutku. Jak masz ddr5 to nawet i 10 minut na słabszych płytach. W naszym Archeo na Ryzenie i b650e w zależności od fazy księżyca system startuje nawet całe 3 minuty a większość to podchody z RAMem. Taka uroda, bios #!$%@? przez flashback może zanim włożysz CPU i pamięć, mi sporo pomogło bo w ogóle nie wstawał.
@silver1: zapytam jeden ostatni raz - próbowałeś w ogóle poczekać? Tak 10 może nawet 20 minut. Idź sobie kawę zrób, psa wygoń czy cuś. Wersja minimum to wywalenie wszystkiego poza 1 kością ramu i cpu, wpięcie się w port hdmi na płycie czyli integrę i testy tak, musi zatrybić. A i zacznij od tego qflasha bo nie ma sensu wozić się z problemami które rozwiązuje upgrade bios.
@silver1: miałem tę płytę, najpierw ją zflaszowałem do najnowszego biosa, na yt są dobre poradniki co i jak, najważniejsze to żeby plik z biosem był koniecznie zapisany jako GIGABYTE.bin. Inaczej może nie zflaszować. No i potem wszystko działało. Nie licząc bzyczenia vrmów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@keton22 @MarteenVaanThomm: mojej nie idzie nawet zafleszować, wszystko właśnie według poradnika z yt i dalej na płycie głównej dwie kontrolki dram i cpu, próbowałem również poczekać to dalej lipa bo komputer po pewnym czasie się po prostu wyłączał. :((((
mojej nie idzie nawet zafleszować


@silver1: zrób wszystko na spokojnie albo daj te 3-5 stówek serwisowi i ciesz się sprawnym kompem za dzień albo dwa. Podejrzewam że coś jest nie podpięte ale tak na ślepo to nie idzie tego stwierdzić. Serwis ma też części na podmianę żeby stwierdzić jak coś nie działa. Np. drugą płytę, zasilacz, cpu, ram, kartę itd. Dużo diagnostyki to zamienianie na znany sprawny albo wsadzanie podejrzanego komponentu