Wpis z mikrobloga

@gurken: jak działa wnoszenie o tą legitę? Od lat oddaję krew, ale nigdy o nic nie wnioskowałem. Czy oni liczą, ile ja tego oddałem, jeśli oddawałem w różnych placówkach w całej Polsce, czy każda placówka liczy tylko swoje?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fattek: nie ma centralnej bazy, musisz zebrać z wszystkich centrów w których oddawałeś. na tej podstawie centrum, do którego wbijesz z wszystkimi potwierdzeniami donacji wydaje ci kwit, z którym zawracasz się do pck o odznake. Op ma zdaje się najwyższą możliwą, są różne progi i różne stopnie zasłużenia, po wartości wrzuć se w google zasłużony honorowy krwiodawca. Od najniższego, 3 stopnia (bodajze 5l dla lasek i 6l dla chłopów) dostaje się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fattek: niestety nie mam pojęcia, ja od początku oddaje u siebie w mieście, także jak wbił się pierwszy lvl to po prostu przy okazji wzięłam kwit, więc nie mierzyłam się z tym tematem :D znając nasze realia nie zdziwiłabym się gdyby poprawna odpowiedź brzmiała: to zależy kto i gdzie odbierze wniosek xd najłatwiej podzwonić chyba do wszystkich, gdzie się było i zapytać albo maile wysłać z pytaniami żeby się potem powołać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fattek: w moim przypadku w Krakowie składa się wniosek w RCKiK, przynajmniej o Zasłużony dla zdrowia narodu czyli po 20 litrach... Chociaż jak dobrze pamiętam, to po 6, 12 i 18 składałem wniosek w PCK biorąc wcześniej zaświadczenie z RCKiK. W Twoim przypadku radziłbym zadzwonić do wszystkich centrów krwiodawstwa i zapytać się co masz zrobić żeby uzyskać odznaczenie.