Wpis z mikrobloga

Dopadło mnie kolano biegacza, najprawdopodobniej przez słabe mięśnie pośladkowe średnie teraz pytanie czy biegać mimo bólu i wzmacniać te mięśnie aż nie będzie bólu przy bieganiu ?
Dać sobie spokój z bieganiem na jakiś czas i zająć się innym sportem wydolnościowym ?
Czy zmniejszyć ilość i intensywność treningów z czasem stopniowo wracając do teraźniejszego tempa ?
#bieganie
  • 11
@QiZiW: Na pewno przerwa od biegania żeby tego nie pogłębić a następnie ćwiczenia. Kolano biegacza obok shin splints to chyba najpopularniejsze dolegliwości i da się z tego wyjść. Popatrz sobie na YT jakie ćwiczenia warto robić na tą dolegliwość, zmniejsz dystans biegu i powinno stopniowo przechodzić. Oczywiście jeśli masz możliwość to można też się wybrać do fizjo aby sprawdził gdzie dokładnie leży problem.

Ja miałem takie bóle, że problemem było chodzenie
@noe44 ja się męczę z tym od kilku ładnych miesięcy, robiłem podobne ćwiczenia, ograniczyłem bieganie do zera i dalej odczuwam delikatny ból, ale już jest zdecydowanie lepiej niż na początku
@Hektar4: ważne jest żeby pracować z tym mięśniem który uciska na kolano. Nie przestawalbym biegać zupełnie. Roku, masuj i rozciągaj. Najwazniejsze moim zdaniem to ćwiczenie nr 3 z tego krótkiego filmiku