Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, ze mnie to taki niedzielny kibic i mam pytanie.

Oglądam tylko przy okazji większych imprez i jak widzę grę innych zespołów i naszej kadry, to mam wrażenie, że to jest #!$%@? jakiś dramat w trzech aktach. Zero taktyki, ładu, dogadania. Jak to ktoś na wypoku napisał, nasi piłkarze boją się posiadać piłkę i jak tylko ją dostaną to byle #!$%@?ć do przodu…

Ktoś mi wyjaśni czemu tak jest? Może zabrzmię jak Janusz, ale serio w takim dużym kraju ciężko jest znaleźć perspektywicznych młodzików, którzy za 5-6 lat będą w kadrze? Czy nasza kadra musi mieć średnią wieku jak rozmiar #!$%@? Godzilli?

O #!$%@? tu chodzi? Pytam serio - co mają inne zespoły, czego my nie możemy? Bo rozumiem, że jakiś kraj może być raz lepszy, raz gorszy, ale mu to już przesadzamy…
#mecz #pilkanozna #polska
  • 14
@LipaStraszna: W całej Polsce nie ma ani jednego gracza, który umiałby przytrzymać piłkę w środku pola. Mamy dobrych ofensywnych pomocników jak Zieliński, ale to nie rozgrywający, oni są od przyspieszenia akcji.
W nowoczesnej piłce również od środkowych obrońców wymaga się rozegrania, w każdym poważnym klubie obrońca potrafi zagrać celną długa piłkę i dobrze gra krótsze, u nas nikt tego nie umie.
Defensywny pomocnik u nas to Krychowiak, który również rozegrać nie
@WstretnyOwsik: No właśnie i czemu tak jest? Trafił nam się jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, totalny top (pomijam dzisiejszego karnego, tak bywa i tyle) i nie możemy mu dołożyć nawet średniaków, którzy wyprowadzą kilka akcji, żeby potencjał RL wykorzystać?
@LipaStraszna: Nie za bardzo znam naszych zawodników, bo nie oglądam średniaków, ale być może po prostu nie ma dobrego rozgrywającego. Często zapomina się o takich zawodnikach jak Kroos, Thiago czy inni bo mają mało asyst itp. ale w zespole są kluczowi. Przynajmniej jeden zawodnik, który potrafi zagrać dłuższą piłkę po prostu mus być. My akurat na tej pozycji (środkowego pomocnika/środkowego obrońcy, który umie rozegrać) cierpimy najbardziej i oto efekt. Dobre nazwiska
@LipaStraszna: Wtedy nie wiadomo, czy znowu w ofensywie będziemy mieć tak mocnych :)
@Hambercios: Bednarek, Glik, Kiwior, Krychowiak, Bielik, Żurkowski, Szymańskii wg trafermarkt są warci łącznie 45 mln. Sorry, wiem, że transfermarkt nie gra, ale ten brak jakości widać na boisku. Chyba zbyt dobrze pamiętasz Sousę
@Hambercios: Rzeczywiście, kolega niżej napisał.
No ale to nic nie zmienia. Nie sądzę, że inny trener cokolwiek by ogarnął w środku pola. Ten mamy zbyt słaby. Jeden, dosłownie jeden piłkarz klasy choćby Daniego Parejo odmieniłby naszą grę moim zdaniem