Wpis z mikrobloga

@se_mallo: tylko, ze te ceny odpowiadaja sytuacji na rynku. popatrz za okno co sie dzieje. gdyby Polska przyjela Euro to byloby inaczej. a tak to pozostaje sie cieszyc, ze w zime jest pyszny burgerek dostepny.
  • Odpowiedz
@Mpocieszka: akurat podwyzki pensji nie maja zadnego zwiazku z inflacja.
inflacje wywolal PiS swoimi tarczami, 13 i 14 emerytura, benefitami na dzieci.
gdyby nie PiS to inflacji by nie bylo, a w Polsce byloby juz Euro.
  • Odpowiedz
Czyli dwie emerytury mają większe znaczenie niż to ze ludzie o ponad 50% więcej zarabiają niż 7 lat temu?


@Mpocieszka: Jeden #!$%@? czy będziemy zarabiać po 10k i kupować chleb za kilka stówek a zarabiać 2800 i kupować chleb za dyche lub dwie, czego wy ludzie nie rozumiecie ?
  • Odpowiedz
@Mpocieszka: nadal nie widzisz, ze PiS drukuje puste pieniadze ktore napedzaja inflacje.
gospodarka dalaby sobie rade gdyby PiS w nia nie ingerowal.
nie potrzebnie dawali tarcze, 500+, trzynaste i czternaste emerytury.
dostali nieliczni, tarcze dostaly duze firmy, a z osob fizycznych to dostali Ci co maja dzieci oraz boomerzy.
a inflacje oczuli wszyscy, a zwlaszcza influencerzy ktorzy zadnych benefitow nie dostali od PiSu.
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: no wlasnie nie. bo gospodarka dazy do rownowagi i wszystko byloby dobrze gdyby nie sztuczne drukowanie pieniedzy.
czy wy naprawde nie widzicie, ze cale zlo w Polsce zrobila partia? PiS.

czemu jeszcze wiecej mlodych ludzi wyjezdza niz wczesniej, bo PiS zrobil z Polski kraj w ktorym nie da sie normalnie zyc.
  • Odpowiedz
@andrewYTstyle że PIS #!$%@?ł kraj zdążyłem zauważyć, ale ślepe dążenie za podwyżkami jest według mnie błędne, pierwszy lepszy argument to porównaj (nawet na minimalnej) 2013-14 za ile można było zatankować, ile wynieść ze sklepu za 100zł itd.
Równie dobrze zarabiajmy po 100tys złoty miesięcznie, ale nawet nie podam Ci przykładów ile wtedy by kosztował litr paliwa, 10-15 tysięcy ? Może przesadziłem, ale mam nadzieję że rozumiesz analogię.
  • Odpowiedz
@andrewYTstyle a czemu wyjeżdżają ? Bo robi się zwyczajnie drogo i podejmują złe wybory zarządzania krajem, zamiast socjali wolałbym mieć lepsze drogi, inflastrukture uliczną jak i sieciową na przykład, jesteśmy drakońsko obciążeni podatkami a ludzie tylko się cieszą bo komuś zabiorą aby emerytowi czy umysłowemu menelowi dać 500+ albo 13/14 emeryturę. Wolę czegoś nie dostać, ale jednocześnie nie mieć zabrane.
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: tu sie zgadzam :)
@Olbor: gdyby bylo Euro w PL to NBP z Glapinskim na czele nie mogloby podejmowac zlych decyzji.
bo jednak ludzie w EBC sa madrzejsi niz w NBP.
poza tym gospodarka Euro-zony jest duzo wieksza niz samej PL i ewentualny kryzys w jednym panstwie czlonkowskim zony jest bilansowany w calej zonie (mniejszy impact).
dodatkowo wiecej firm mogloby inwestowac ze wzgledu na mniejsze ryzyko wachan
  • Odpowiedz
@andrewYTstyle: to, że nasze NBP to porażka to wiadomo ale się do końca nie zgodzę. Byłem ostatnio na Łotwie i w Estonii i ceny #!$%@? tak, że w Polsce wydaje się naprawdę tanio xd ja myślę, że są plusy euro ale minusów nie brakuje.
  • Odpowiedz