Wpis z mikrobloga

Dobra mircy. NIe szukam lekarza, nie szukam wspolczucia. Szukam odpowiedzi.
Jestem dziwny i lubie znac odpowiedzi. Raz nawet dobrowolnie poddalem sie duszeniu zey zobaczyc czy serio to wyglada tak jak na filmach. Wyglada - nie testujcie. Bo jak zle traficie to bedzie problem :PP

Ale do rzeczy. Wczoraj wizyta na sor (wyslala mnie tam lekarka z poz - nawet z transportem choc chcialem isc sam do szpitala). Cholerny bol w mostku przez ladnych kilka godzin. Cisnienie 193/120 podejrzenie czegos niedobrego z sercem.
Wyszlo ze serce ok (tyle ekg co przez ostatnie 2 dni nie mialem przez ostatnie 10 lat :P). Wyniki krwi tez ok. Lekarz na sor stwierdzil ze moze byc od kregoslupa. Lekarka z poz stwierdzila ze albo kregoslup albo zoladek. I teraz ja sie pytam JAK???

Jesli chodzi o kregoslup to juz lata temu wysmialem kumpele. Przy schylaniu czulem jakby w piete ktos mi gwozdzia wbijal. Stwierdzila ze kregoslup to ja wysmialem. Kazala sie polozyc. Ponaciskala w 4 miejscach. Dzwiek byl straszny ale bol zniknal i moglem sie schylac.

No ale mostek?

Jesli chodzi o zoladek to juz predzej. Moje nawyki zywieniowe sa paskudne, piwem nie gardze. Ale co ma zoladek do wysokosci w okolicach mostka?

I o to pytam. Jak to moze sie wiazac? Z czego wynikac?

Jak wspomnialem - czysta ciekawosc jak to by mialo dzialac i dlaczego.
#lekarz #zdrowie
  • 14
Nawet oko z dupą jest powiązane #pdk


@kiszczak: No jest. Ale nie tym razem :P Wiem ze jest. Pytalem jak.

Po "uzdrowieniu" mojej piety z gwozdzia kumpela mi wyjasnila jak i dlaczego.

I teraz tez szukam jak i dlaczego.
bóle w okolicach mostka. Mogą być bardzo silne, ewentualnie nerwobóle. Zmień dietę na zdrowszą.


@cactuslemon: OK czyli ze wczesniej nie bylo ale kiedys sie musza zaczac. OK. To ma sens.

Tylko ze jakby mialy podloze zoladkowe to nie powinny trwac ciagle a nie zmieniac nasilenie od 0 do "o cie uj" w zwiazku ze zmienianiem pozycji?
@gorzki99: ogólnie jak miałem nerwobóle to zmiana pozycji trochę pomagała, ale niewiele. Że zgaga może być tak, że jak zmieniasz pozycję to ci się trochę inaczej w żołądku układa. Jak mam zgagę to najlepiej jest jak leżę na plecach albo stoję.
w żołądku układa. Jak mam zgagę to najlepiej jest jak leżę na plecach albo stoję.


@cactuslemon: Jasne i pelna zgoda. Pozwol tylko ze zobrazuje obrazkiem
Lol chcialem zablysnac a nie wiedzialem ze jest tak wysoko :P niemniej. Boli w miejscu zaznaczonym czerwona strzalka. Troche wysoko. I juz nie raz mnie zoladek bolal ale to byl zupelnie inny bol.

Niemniej jak teraz zobaczylem ten obrazek to sie zaczynam zastanawiac :) Cos w
gorzki99 - > w żołądku układa. Jak mam zgagę to najlepiej jest jak leżę na plecach al...

źródło: comment_1669134713zD4eNwmRvM1fTl2KDylNMY.jpg

Pobierz
@gorzki99: No tak, zgaga jest spowodowana nadmiernym wydzielaniem się kwasu żołądkowego i cofaniem się go do przełyku. Może być objawem refluksu żołądkowo-przełykowego.

Link

Silne bóle w okolicach mostka jak najbardziej występują.
@cactuslemon: Dzieki. Poczytalem linka i wezme pod uwage. Gdzies na koncu powodow.

Palenie w przelyku znam. Malo kiedy ale czasem sie zdarzalo. To nie ten typ bolu.

Poza tym ja raczej za malo jem niz za duzo. A bol przyszedl kolo 8 rano. Zazwyczaj pierwszy posilek jem kolo 11 (jesli jem sniadanie w robocie) Jak nie o 11 to o 16 obiad. Wiec to nie kwestia posilku.

Ale cos z zoladkiem
@gorzki99: Jaki jest to rodzaj bólu? Ostry kłujący? Na jakiej wysokości mostka boli bliżej kąta mostka czy wyrostka mieczykowatego? Centralnie czy z którejś strony ból wydaje się większy/bardziej promieniujący na daną stronę?
CK-MB albo tropniny miałeś robione?
wyrostka mieczykowatego?


@WolfWoof: Co? Co to jest? O czym Ty do mnie piszesz? :PP

Jaki jest to rodzaj bólu?


Byl. Wczoraj to byla tragedia. Rodzaj bolu taki jakbys (nie wiem czy Ci sie zdarzylo) polknal za duzo na raz i potem w przelyku boli. Taki ja wiem? ucisk?

Centralnie czy z którejś strony ból wydaje się większy/bardziej promieniujący na daną stronę?


Nic nie promieniowalo. Wez se przejedz palcem od gardla w
@WolfWoof: Mira uzywales wyrazow jakbys sie znal. Opisalem najlepiej jak potrafilem. Jakies pomysly?

Dzisiaj odebralem wyniki badan i w pn ide z nimi do lekarza. Na sor mialem robiona standardowa krew. Ale rodinna zlecila dodatkowo mocz i inne. Troche mnie zmartwilo bialko w moczu i glukoza. Ale zobaczymy co powie. Na szczecie juz bol minal i to bez tabletek. Wolalbym jednak wiedziec z czego wynikal zeby zminimalizwac mozliwosc ponownego sie jego
@gorzki99: Śródpiersoe to o tyle skomplikwany anatomicznie region że źródeł bólu w nim jest mnóstwo i nie da się bez badań jednoznacznie stwierdzić co ci doklega
Mogę się tu dopytywać o wyniki badań ale po co skoro lepiej iść do lekarza niż do anonka z internetu. Jeżeli nie masz nadciśnienia cukrzycy, ból był długi, nagły, nie promieniujący zlokalizowany w śródpiersiu dolny, i miałeś robione podstawowe badania jak np rtg ekg czy
Najlepiej jak się udasz z tym do lekarza a nie mirka z internetu


@WolfWoof: I taki mam zamiar. W poniedzialek mam zamiar isc na wizyte z wynikami badan.

Jeżeli nie masz nadciśnienia cukrzycy, ból był długi, nagły, nie promieniujący zlokalizowany w śródpiersiu dolny, i miałeś robione podstawowe badania jak np rtg ekg czy echo serca oraz byłeś zbadany przez lekarza to wysoce prawdopodobne że był to zwylły nerwoból.


Podwyzszone cisnienie mam
@WolfWoof: EDIT. Jesli natomiast chodzi o sam mocz to bylem pewien ze cos bedzie nie tak. Normalnie to w robocie pije z 2-2,5 litra wody. W domu potem z 2-3 litrow plynow. I "znam swoj mocz" :P wiem jaki ma kolor i kiedy jestem "odwodniony"

Natomiast w poniedzialek w robocie nie wypilem prawie nic (z bolu nic mi sie nie chcialo), potem 5h na sor tez nic a potem wrocilem do